جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در دیر برگزار شد
جشن میلاد فرخنده و باسعادت دخت نبی اکرم (ص) و ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) شب گذشته در گلزار شهداء گمنام شهر دیر به همت بسیج جامعه زنان شهرستان دیر و حوزه مقاومت بسیج قدس دیر برگزار شد.
كدخبر: id-56014
تاريخ: 2019-02-26 06:33:19

به گزارش مطاف24  در این مراسم حجت الاسلام ابراهیم بحرانی امام جمعه موقت شهر دیر در این مراسم به کرامات و ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و به نقش این بانوی بزرگ اسلام در پاسداری و حراست از دین و اخلاق اشاره کرد.

وی گفت: پس از گذشت قرنها حضرت فاطمه زهرا(س) همچنان والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی فردی و اجتماعی است.

بحرانی افزود:  حضرت فاطمه دارای ویژگی هایی است که اگر در زندگی روزمره ما به ویژه بانوان مورد توجه باشد بسیاری از مشکلات در محیط خانواده و جامعه حل خواهد شد.

امام جمعه موقت شهر دیر تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) در پاکدامنی و همسر داری و علم و دانش و تهذیب و بندگی در همه اعصار سرامد بودند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف به جایگاه واقعی بانوان در جامعه ارزش و اعتلاء می بخشد و آنها را از بسیاری از آسیب ها و خطرات و سوء نظرها مصون می دارد.

حضرت فاطمه (س) در بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت در مکه دیده به جهان گشود، پدر بزرگوار ایشان حضرت محمد بن عبدالله (ص)، رسول گرامی اسلام، خاتم پیامبران الهی و برترین مخلوق خداوند و مادر بزرگوارشان حضرت خدیجه (س) از زنان بزرگ و شریف قریش است./ انتهای پیام