آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم(ص) از بعید در دیر برگزار شد
همزمان با 28 صفر و سالروز ارتحال ختم المرسلین ، آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم (ص) از بعید در مسجد فاطمه الزهرا(س) محله شهید صدوقی دیر برگزار شد.
كدخبر: id-55787
تاريخ: 2018-11-07 08:33:29

به گزارش مطاف24   حجت الاسلام سیدعلی حسینی  امام جمعه دیر در  این آیین با بیان اینکه پدران روحانی و معنوی حق بزرگی بر گردن ما دارند، اظهار داشت: مسئله دستگیری و هدایت انسان به راه راست از تأمین غذای جسم مهمتر است.

وی افزود: اگر در دوران قبل از اسلام شاهد زنده به گور کردن دختران بودیم امروز نیز به جاهیت مدرن و زرورق پیچیده و سقط جنین و نسل کشی مسلمانان میانمار و کودکان یمنی جلوی چشم مجامع بین المللی مواجه ایم.
حسینی با تأکید بر لزوم بازگشت به آموزه های پیامبر اسلام و الگو قرار دادن شخصیت ایشان در زندگی، بیان کرد:  غیرت ناموسی سخاوت، حسن خلق، صداقت و شجاعت را در خود تقویت کنیم.


وی گفت: حضرت محمد(ص) طبیب دوار و سیار بود و خود در کوچه و بازار حاضر می شود و مردم را هدایت و راهنمایی می کرد.
امام جمعه دیر با بیان اینکه اهلبیت و قرآن مکمل یکدیگر هستند، ادامه داد: آنچه در قرآن آمده کلیات است و جزئیات آن را پیامبر و ائمه تبیین می کنند.
وی با اعلام اینکه حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت بود عنوان کرد: پیامبر همانگونه که حکومتی براساس وحدت واخوت و محبت تشکیل داد، در مقابل ناهنجاری های اجتماعی و مسائلی که به حکومت اسلامی ضربه می زد هم محکم برخورد می کرد.


حسینی خاطرنشان کرد: امروز که پیامبر در بین ما نیست با  از طریق زبانی، مالی و جانی می توانیم ایشان را یاری کنیم.
وی با بیان اینکه اگر سبک زندگی نبوی در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات برطرف می شود، افزود: مسئولین باید با مردم صادق باشند و اگر وعده ای می دهند آن را عملیاتی کنند و اگر محقق نشد لااقل دلایل آن را به مردم بگویند.
امام جمعه دیر با اشاره به اینکه امروز به استقامت پیامبر اعظم(ص) نیاز داریم، تأکید کرد: همانگونه که حضرت محمد(ص) در شعب ابی طالب در مقابل محاصره دشمن ایستادگی کرد ما نیز در در مقابل تحریم های دشمنان باید مقاومت کنیم.


وی تصریح کرد: دشمنان چهل سال است که به دنبال نابودی نظام اسلامی هستند اما این بار نیز دسیسه هایشان راه به جایی نمی برد و اگر مشکلاتی احیانا برای ما پیش آید به خاطر اهداف والایمان آنها را تحمل می کنیم.

انتهای پیام/