کد خبر : 55787 تاریخ ثبت : 1397/8/16 08:33:29
آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم(ص) از بعید در دیر برگزار شد همزمان با 28 صفر

آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم(ص) از بعید در دیر برگزار شد

همزمان با 28 صفر و سالروز ارتحال ختم المرسلین ، آیین قرائت زیارت پیامبر اعظم (ص) از بعید در مسجد فاطمه الزهرا(س) محله شهید صدوقی دیر برگزار شد.

به گزارش مطاف24   حجت الاسلام سیدعلی حسینی  امام جمعه دیر در  این آیین با بیان اینکه پدران روحانی و معنوی حق بزرگی بر گردن ما دارند، اظهار داشت: مسئله دستگیری و هدایت انسان به راه راست از تأمین غذای جسم مهمتر است.

وی افزود: اگر در دوران قبل از اسلام شاهد زنده به گور کردن دختران بودیم امروز نیز به جاهیت مدرن و زرورق پیچیده و سقط جنین و نسل کشی مسلمانان میانمار و کودکان یمنی جلوی چشم مجامع بین المللی مواجه ایم.
حسینی با تأکید بر لزوم بازگشت به آموزه های پیامبر اسلام و الگو قرار دادن شخصیت ایشان در زندگی، بیان کرد:  غیرت ناموسی سخاوت، حسن خلق، صداقت و شجاعت را در خود تقویت کنیم.


وی گفت: حضرت محمد(ص) طبیب دوار و سیار بود و خود در کوچه و بازار حاضر می شود و مردم را هدایت و راهنمایی می کرد.
امام جمعه دیر با بیان اینکه اهلبیت و قرآن مکمل یکدیگر هستند، ادامه داد: آنچه در قرآن آمده کلیات است و جزئیات آن را پیامبر و ائمه تبیین می کنند.
وی با اعلام اینکه حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت بود عنوان کرد: پیامبر همانگونه که حکومتی براساس وحدت واخوت و محبت تشکیل داد، در مقابل ناهنجاری های اجتماعی و مسائلی که به حکومت اسلامی ضربه می زد هم محکم برخورد می کرد.


حسینی خاطرنشان کرد: امروز که پیامبر در بین ما نیست با  از طریق زبانی، مالی و جانی می توانیم ایشان را یاری کنیم.
وی با بیان اینکه اگر سبک زندگی نبوی در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات برطرف می شود، افزود: مسئولین باید با مردم صادق باشند و اگر وعده ای می دهند آن را عملیاتی کنند و اگر محقق نشد لااقل دلایل آن را به مردم بگویند.
امام جمعه دیر با اشاره به اینکه امروز به استقامت پیامبر اعظم(ص) نیاز داریم، تأکید کرد: همانگونه که حضرت محمد(ص) در شعب ابی طالب در مقابل محاصره دشمن ایستادگی کرد ما نیز در در مقابل تحریم های دشمنان باید مقاومت کنیم.


وی تصریح کرد: دشمنان چهل سال است که به دنبال نابودی نظام اسلامی هستند اما این بار نیز دسیسه هایشان راه به جایی نمی برد و اگر مشکلاتی احیانا برای ما پیش آید به خاطر اهداف والایمان آنها را تحمل می کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار