کد خبر : 55784 تاریخ ثبت : 1397/8/14 17:51:57
احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم همگانی است امام جمعه دیر:

احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم همگانی است

امام جمعه دیر گفت: همگان در اقامه فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر باید مسئولیت پذیر باشند.

به گزارش مطاف24  امام جمعه بندر دیر در نشست شورای فرهنگ عمومی  اظهار داشت: شرکت بیش از20میلیون عزادار در رزمایش بزرگ فرهنگی پیاده روی اربعین در کربلا و میلیون ها نفر در پیاده روی جاماندگان حسینی در داخل کشور نماد عشق و دلدادگی به اهل بیت است.
حجت الاسلام سید علی حسینی پیاده روی اربعین را از مصادیق بارز فرهنگ عمومی برشمرد و افزود: این حرکت بزرگ فرهنگی نماد وحدت شیعه و سنی، ادیان الهی و کشورهای عراق و ایران است و احساسات پاک جهانیان به سید و سالار شهیدان را نشان می دهد.

وی با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی13آبان بیان کرد:ملت ایران در این روز با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسراییل و آل سعود و شعار محوری هیهات من الذله اعلام کردند که تسلیم دشمن نمی شوند و با استقامت و پایداری دشمنان را به زانو در می آورند.

امام جمعه دیر گفت: با بیداری و هوشیاری ملت توطئه های اخیر دشمن نقش بر آب خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد:فرهنگ عمومی از یک بعد با سبک معماری و زندگی افراد سروکار دارد و از سویی به انضباط اجتماعی و ارزش های مرسوم در بین توده های جامعه مربوط است.

وی افزود:شورای فرهنگ عمومی زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و تصمیمات آن قانونی می باشد و باید اجرا شود.  

حسینی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در پرتو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر دیگر واجبات الهی نیز اقامه می شود تصریح کرد :احیای  این واجب الهی وظیفه ای همگانی است و طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون از آمران به معروف و ناهیان منکر حمایت می شود،  البته خود آنها نیز باید اقداماتشان براساس قانون باشد.

فرماندار دیر با اشاره به در پیش بودن سالروز چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: امسال جشن های انقلاب باید باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

حمزه اعتماد با اشاره به  دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران افزود: همه گروه های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب و سایر گروه ها باید متحد باشند تا بتوانیم از مسیر فعلی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم همگانی و فرهنگ سازی است، اظهار کرد: در شهرستان ما که دارای بنیه قوی معنوی است با فرهنگ سازی می توانیم این فریضه الهی را احیاء کنیم./فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار