کد خبر : 55782 تاریخ ثبت : 1397/8/13 12:50:19
حماسه حضور دیری ها در همایش استکبار ستیزی13 آبان مطاف 24 گزارش می دهد

حماسه حضور دیری ها در همایش استکبار ستیزی13 آبان

دانش آموزان دیری در روز 13 آبان در کنار سایر اقشار جامعه با پرچم های ایران و پلاکاردهایی حاوی شعار های استکبار ستیزی صحنه باشکوهی از اوج نفرت و ظلم ستیزی خود را نشان دادند.

به گزارش مطاف24  صبح امروز  اجتماع با شکوه استکبار ستیزی 13 آبان با حضور باشکوه و حماسی مردمان دیار دار الحماسه بندر دیر در حد فاصل مصلی شهدای محراب  و دادگستری شهرستان دیر برگزار شد.
 دانش آموزان با پرچم های ایران و پلاکاردهایی  حاوی شعار های استکبار ستیزی«مرگ بر آمریکا»،« مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر آل سعود» صحنه باشکوهی از اوج نفرت و  استکبار ستیزی خود را  به نمایش گذاشتند.

آری امروز  از تمامی اقشار جامعه از نیروهای مسلح و بسیجی گرفته تا بازاری و فرهنگی  و دانش آموز و دانشجو همگان با گام هایی استوار آمده بودند تا بگویند  ملت ایران از آرمان های انقلابی و ارزش های اسلامی خود دست بر نمی دارد و تا نابودی  آمریکای جهانخوار از نفس نمی افتد.


امام جمعه دیر در این اجتماع باشکوه و حماسی با گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای دانش آموز اظهار داشت: امروز در تاریخ انقلاب ما روز ویژه و نقطه عطفی برای اینکه سه حادثه مهم تبعید امام، کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در آن رقم خورده است.

وی با بیان اینکه 13 آبان یاد آور کار بزرگ و اقدام انقلابی دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست، افزود: ملت غیور ما دشمنی ها و کینه توزی ها و اقدامات خصمانه آمریکایی ها از قبل و بعد از انقلاب تاکنون را فراموش نخواهد کرد.

حسینی ادامه داد: گاهی اوقات در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای می خواهند از دشمنان ما یک چهره زیبا ترسیم کنند.
وی بیان کرد: راه اندازی کودتای 28 مرداد، حمایت همه جانبه از رژیم پهلوی و صدام ملعون، کودتاها و ترورها، اسقاط هواپیمای مسافربری ایران حمله به طبس و زیر پا گذاشتن  پیمان الجزایر و برجام گوشه ای  اقدام خصمانه آمریکای جنایتکار است.امام جمعه دیر  با اعلام اینکه ترویج فرهنگ مقاومت در جامعه یک ضرور است تأکید کرد: هیچ ملتی با تسلیم و سازش در مقابل دشمن به پیروزی و اهداف متعالی خود نمی رسد.


وی با بیان اینکه ملت ایران از نهضت عاشورا و حسین بن علی(ع) الگو گرفته است، افزود: مقاومت و پایداری سید و سالار شهیدان در مقابل یزید موجب پیروزی و محبوبیت امروز  ایشان شده است.

حسینی اظهار کرد: امروز شعار هیهات من الذله حسین بن علی(ع) همچون گذشته  شعار اصلی  و محوری  ملت ایران است و در آینده نیز این گونه خواهد بود.
وی  با اشاره به رسوایی  آمریکایی ها در قضیه قتل خاشقچی روزنامه نگار عربستانی افزود: امروز آمریکایی ها از نظر سخت افزاری و نرم افزاری رو به زوال و نابودی هستند و شعار دفاع از دموکراسی  و حقوق بشر آنها رنگ باخته است.

امام جمعه دیر تصریح کرد: ایران اسلامی با رهبری داهیانه امام خامنه ای مدظله العالی  و برنامه ریزی مسئولین و حمایت ملت بار دیگر نقشه های دشمن را خنثی و تو دهنی محکمی به آمریکایی ها خواهند زد.


حمزه اعتماد فرماندار دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: امروز امثال شهید فهمیده ها باید الگوی دانش آموزان ما باشد.

وی با بیان اینکه با  وحدت و همدلی  مرحله کنونی را پشت سرخواهیم گذاشت، افزود:آمریکایی ها تحریم های جدید علیه ملت ایران هستند که باید بدانند ملت ما در کنار مسئولین با وحدت و همدلی بار دیگر آنها را ناامید می کنند.

این مسئول بیان کرد: حضور میلیونی عزاداران در اربعین حسینی نشان از زنده بودن راه امام حسین(ع) و بی اثر بودن دسیسه های دشمنان است.


فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر نیز به خبرنگار فارس گفت: امروز جوانان پرشور ،دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام دوش تا دوش هم شعار مرگ بر آمریکا سردادند و به جهانخواران اعلام کردند که همه مردم پیرو ولایت فقیه هستند و خواب استکبار جهانی به هیچ وجه تعبیرنمی شود و ایران اسلامی بیشتر از گذشته از عظمت و اقتدار جهانی برخورد است.

سرهنگ عیسی داوران با اشاره به نقش نسل جوان در آینده کشور افزود: وظیفه دانش آموزان و دانشجویان این است که بر بصیرت خود بیافزایند و دشمن شناس و پیرو ولایت فقیه باشند.

فرمانده پایگاه دریایی انصار الحسین(ع) منطقه چهارم ندسا نیز به خبرنگار ما گفت: امروز همه آمده ایم تا  خروشی دیگر علیه نظام سطله  داشته باشیم و بگوییم که آمریکای شیطان صفت هیچ  غلطی نمی تواند بکند.

ناوسالار دوم پاسدار بهرام امیر نژاد با بیان اینکه روز 13 آبان نماد عمق بخشی به تنفر از جنایات و زذالت های آمریکای  جنایتکار است، بیان کرد: با رهبری مقام معظم رهبری ملت ما پیروز  وجاودانی و آمریکای  جنایت کار نابود شدنی است.

در پایان این مراسم  قطعنامه ای توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد و شرکت کنندگان در پایان هر بند شعار مرگ بر آمریکا سردادند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار