کد خبر : 55779 تاریخ ثبت : 1397/8/8 18:21:09
پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در دیر برگزار شد گزارش خبری - تصویری

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در دیر برگزار شد

بیش از 15 هزار نفر از عاشقان سید و سالار شهیدان به یاد کاروان اهلبیت امام حسین(ع) در پیاده روی جاماندگان اربعین مسیر بقعه سید مرتضی تا امامزاده شاه ابوالقاسم را پیمودند.

به گزارش مطاف24  همایش بزرگ پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی با عنوان"حرم تا به حرم" از مقبره متبرکه سید مرتضی تا امامزاده شاه ابوالقاسم به طول 8کیلومتر در بندر دیر برگزار شد.
شرکت کنندگان در این مراسم با شکوه از ساعت شش صبح با اجتماع روبروی مقبره سید مرتضی و قرائت زیارت اربعین با عشق و دلدادگی و به یاد پیاده روی کاروان اهلبیت حرکت خود را آغاز کردند و در طول مسیر پیاده روی با ندای «لبیک یا حسین» به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان ابراز ارادت کردند.

استقرار بیش از 30 موکب در مسیر پیاده روی و مردمی که آنچه در طبق اخلاص داشتند آورده بودند تا از عزاداران حسینی و شرکت کنندگان در این همایش بزرگ فرهنگی پذیرایی و استقبال کنند و نوای نوحه که از سیستم های صوتی موکب ها پخش می شد فضای معنوی به این پیاده روی بخشیده بود.

یک طرف زنان و شوهرانی را می دیدی که کودکان خردسال خود را به همراه آورده بودند تا مشق عاشقی و دلدادگی به حسین بن علی(ع) را از همین دوران طفولیت به فرزندشان یاد دهند و یا کهنسالانی که عصا زنان پا به پای جوانان در این پیاده روی شرکت کرده بودند که همگی نشان از زنده و پویا بودن قیام عاشوراست.
حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: اگر در اولین اربعین حسینی تعداد محدودی به زیارت سید و سالار شهیدان آمدند امروز بعد از گذشت1379 سال این احساسات نه تنها کمرنگ نشده بلکه شاهد حضور میلیونی مردم سراسر جهان با هر نوعی عقیده و گرایشی در این همایش بزرگ هستیم.

وی رمز محبوبیت امام حسین(ع) را ایمان و عمل صالح برشمرد و ادامه داد:ندای لبیک یا حسین ما به معنای آن است که اگر در کربلای سال61 نبودیم امروز آماده ایم تا در تمامی عرصه از نهضت حسینی الگو گرفته و در این مسیر حرکت و جانفشانی کنیم.

امام جمعه دیر با بیان اینکه تربیت یافتگان در مکتب حسینی همه چیز خود را بذل مردم می کنند، گفت:اربعین فقط یه پیاده روی نیست بلکه حرکت بزرگ فرهنگی است که باید از این ظرفیت عظیم در راستای شناساندن اهداف قیام امام حسین(ع) استفاده ببریم.
وی بیان کرد: «مرگ بر آمریکا» همان «مرگ بر یزید» است و چیزی عوض نشده و امروز نیز باید در مقابل یزدیان زمان ایستادگی کنیم.
حسینی با تأکید بر اینکه شیعه مسئول نباید در مقابل جنابات آمریکا و آل سعود در یمن و بحرین و سوریه و میانمار سکوت کنند ،عنوان کرد: باید از اربعین حسینی درس عزت و زیر بار ظلم نرفتن و مقابله با ظالمان را فرا بگیریم.


وی با اشاره به لزوم حضور باشکوه تمامی اقشار جامعه در کنار دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان خاطرنشان کرد: مردم ایران در این روز جواب ترامپ را با مشت های گره کرده و شعار « مرگ بر آمریکا» خواهند داد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه افتخار می کنیم که در مسیر پیاده روی اربعین خدمتگزار مردم هستیم عنوان کرد: بزرگترین پیام اربعین حسینی اتحاد بین تمام مذاهب وادیان الهی است.
سرهنگ فرهاد آراوند درباره 13 آبان بیان کرد: امسال شاهد برگزاری باشکوه تر مراسم 13 آبان هستیم و ترامپ این را خواهد دید و تمام جهان به ظاهر فریبنده آمریکا پی برده اند که این از حقانیت ملت ایران می باشد.
علی ابراهیمی شهردار دیر گفت: حضور مردم در این مراسم نشان دهنده عشق و ارادت به اهلبیت و ایستادگی پای آرمان های نظام و انقلاب است و تا زمانی این اتحاد وجود دارد دشمن نمی تواند غلطی بکند.
وی درباره سخنان ترامپ مبنی بر تصویب تحریم های جدید علیه ایران در روز
 13 آبان افزود: ملت ایران چهل سال است که در تحریم قرار دارد اما هیچ گاه از ارزش های خود کوتاه نیامده و نخواهد آمد و ما ترسی از آمریکایی ها نداریم.
غلامرضا شعرانی مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز به خبرنگار فارس گفت: قدرت جاذبه امام حسین(ع) بخاطر حرکت در راه خدا و ایثارگری و شهادت طلبی ایشان است که باعث شده امروز همه افراد با گرایش های مختلف در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند.

حجت الاسلام حسین جاتوت از روحانیون به خبرنگار فارس گفت: هدف ما از حضور در این همایش بزرگ فرهنگی این است که به دنیا اعلام کنیم ما هر لحظه بیاد امام حسین(ع) و کاروان حسینی هستیم و بیاد آنها در این مسیر قدم گذاشته ایم.

فیروز عابدی پیرمردی که عصا زنان به همراه نوه خود در این پیاده روی شرکت کرده بود در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تاکنون توفیق زیارت امام حسین(ع) در کربلا نصیبم نشده و بزرگترین آرزویم این است که یک روز بتوانم به پابوس آقا بروم.
وی با بیان اینکه امروز هر آنچه داریم از برکت انقلاب اسلامی و امام و مقام معظم رهبری است افزود: ما همواره پشت سر رهبرمان و گوش به فرمان ایشان هستیم و آمریکا و ترامپ هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
ابوتراب احمدی که با پای شکسته و دست به عصا به عنوان خادم موکب به شرکت کنندگان در پیاده روی خدمت می کرد به خبرنگار ما گفت: ما 3 سال است که در پیاده روی اربعین موکب می زنیم و امسال هم با تمام توان خود حاضر شدیم تا از عزاداران حسینی پذیرایی کنیم.
وی با بیان اینکه نور حسین(ع) هیچ گاه خاموش نمی شود، افزود: من صد در صد در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنم تا به آمریکایی ها بفهمانیم که اگر تحریم های خود را شدید تر هم کنید ما باز هم پای نظام و انقلاب و امام حسین(ع) ایستاده ایم.
خیری جهرمی از بانوان شرکت کننده در این مراسم نیز عنوان کرد: ما مسلمان هستیم و وظیفه خود می دانیم که در مراسمات اهلبیت حضور پرشور داشته باشیم و به کوری چشم دشمنان مراسم پیاده روی اربعین هرسال باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود.
براساس این گزارش بیش از 15هزار نفر در پیاده روی نمادین اربعین حسینی در دیر شرکت داشتند، همچنین همزمان در سایر شهرهای شهرستان این مراسم برگزار شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار