ساماندهی ائمه جماعت روحانی در مدارس شهرستان دیر
رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر از ساماندهی ۳۰ امام جماعت روحانی در مدارس شهرستان دیر خبر داد.
كدخبر: id-55754
تاريخ: 2018-10-08 07:59:36

به گزارش مطاف24  احمد عبدالله زاده شامگاه یکشنبه در اولین گردهمایی ائمه جماعات روحانی مدارس شهرستان دیر در سال جاری  اظهار داشت:حضور مستمر روحانیت در مدارس  نقش مهمی در انتقال ارزش ها و گرایش دانش آموزان به نمادها و مسائل دینی دارد.
وی با بیان اینکه ارتباط بیشتر روحانیون و مدارس روحیه معنوی دانش آموزان را بیشتر می کند، عنوان کرد: فصل مشترک حوزه های علمیه و  آموزش و پرورش توجه به مقوله تعلیم و تربیت و انسان سازی است.
وی با بیان اینکه بدنبال تربیت نسلی در تراز جمهوری اسلامی هستیم، ادامه داد: حضور روحانیون در مدارس در راستای افزایش کیفیت مسائل آموزشی ، دینی و پرورشی می باشد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر با اشاره به کم رنگ شدن مسائل اخلاقی در جامعه خاطرنشان کرد:آموزش آداب معاشرت اجتماعی و مسائل اخلاقی مانند راستگویی و انصاف به دانش آموزان  در اولویت قرار دارد.
وی یادآور شد: امسال ۳۰ روحانی جهت اقامه نماز جماعت در مدارس شهرستان دیر ساماندهی شده اند.
امام جمعه موقت و مدیر مدرسه علمیه دیر با بیان اینکه تعامل خوبی بین مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج) و ادارات و نهادهای شهرستان وجود دارد ،گفت:هدف و تلاش همه ما تربیت انسان هایی شایسته برای اسلام و نظام اسلامی است.
حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با اعلام اینکه از هر نوع خدمتی به آموزش و پرورش دریغ نمی کنیم، افزود: روحانیون باید فرصت حضور در مدارس را مغتنم بشمارند و نهایت استفاده را داشته باشند.
وی اظهار کرد:رسالت ما طلاب این است که علاوه بر اینکه خودمان به اخلاق اسلامی و دینی متخلق هستیم جامعه را نیز به این سمت و سو هدایت کنیم.
مدیر مدرسه علمیه دیر عنوان کرد: امروز مهمترین ابزار دشمن جنگ تبلیغاتی و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی و تسلط بر ذهن و فکر نسل جوان ماست.
وی با تأکید بر لزوم ادامه راه شهدا  بیان کرد: امروز زنان ما زینب وار و مردان نیز همچون امام سجاد(ع) وظیفه تبیین و روشنگری در جامعه را برعهده داریم.