افزایش تحریم ها در اراده ملت ایران خللی وارد نمی کند
امام جمعه موقت بندر دیر گفت:هر چه فشارها و تحریم های آمریکا بیشتر شود نمی تواند اراده ملت ایران را سست کند .
كدخبر: id-55750
تاريخ: 2018-10-05 20:32:40

به گزارش مطاف24   حجت الاسلام  ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) اظهار داشت: تبلیغات و شایعه پراکنی بنی امیه علیه خاندان عصمت و طهارت  یکی از  مهمترین عوامل همراه شدن مردم با آنان بود.

وی  با  اشاره به نقش روشنگری های امام سجاد(ع) در بیداری جامعه افزود: کار بزرگ امام مقابله با تبلیغات فاسد و خرابکارانه بنی امیه  وزنده نگه داشتن قیام عاشورا  و یاد امام حسین(ع) و شهدای کربلا است.

امام جمعه موقت بندر دیر با بیان اینکه در مقابل جنگ دشمن باید مقابله به مثل کرد، عنوان کرد: در مقابل جنگ نظامی دفاع نظامی و  دربرابر جنگ اقتصادی باید دفاع اقتصادی و  در مقابل جنگ رسانه ای دشمن باید با عنصر تبلیغات وارد کارزار شویم.

بحرانی همایش 700 هزار نفری بسیجیان در سراسر کشور را نمایش اقتدار نظامی ، وحدت و انسجام ملی و شور انقلابی و نشاط اجتماعی و در راستای خدمت رسانی جوانان به دولت و حل مشکلات مردم دانست و خاطرنشان کرد: اگر دشمن وحدت و احساس وظیفه و عزم راسخ در ما ببیند عقب می نشیند ، لذا هم مسئولین و هم جوانان به دشمن پیام قدرت بدهیم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش آمریکایی ها از تحریم ها و فشارها تسلیم شدن ملت ایران در برابر آنان  است، تأکید کرد: آمریکایی ها همانند چهل سال پیش بار دیگر آرزوی تسلیم شدن ملت ایران را به گور خواهند برد.

خطیب جمعه بندر دیر یاد آور شد: اقتصاد ملی ما می تواند تحریم ها را شکست بدهد و آمریکا سیلی بزرگتری از این ملت خواهد خورد.

وی  با اشاره به سالروز هجرت امام راحل از عراق به پاریس ادامه داد:در اقامت چهار ماهه امام در پاریس نهضت انقلابی مردم ایران جهانی شد و صدای مظلومیت ما به گوش جهانیان رسید و شخصیت امام به چهره ای انقلابی بین المللی تبدیل شد.

و با گرامیداشت یاد 13 هزار شهید نیروی انتظامی بیان کرد:  نقش این نیرو در تامین امنیت مرزها و مبارزه با سوداگران مرگ و ایجاد آرامش در جامعه انکار ناپذیر است.

بحرانی گفت: در این عمر چهل ساله پیروزی انقلاب خدمات شایسته ای به روستائیان و عشایر انجام شده البته باید بیش از این باید برای رفع نیازمندی ها تلاش شود و دولت باید ا ظرفیت های  روستاها را  از جهات مختلف مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه اقدام موشکی سپاه سیلی سختی به تروریست ها و حامیانشان بود، افزود: پیام این عملیات روشن است که هر چه فشارها و تحریم ها بیشتر شود  اراده ملت ایران هم بیشتر می شود و امنیت مردم خط قرمز نظام است.

 امام جمعه موقت بندر دیر اضافه کرد: اگر دشمنان بخواهند دست از پا خطا و به حمایت آمریکایی ها دل خوش کنند نیروهای مسلح و پهباد ها و موشک های سپاه خواب را از چشم بدخواهان این نظام خواهد گرفت.

و در رابطه با پایین آمدن قیمت ارز عنوان کرد: دولت و بانک مرکزی توانایی مدیریت بازار را دارند بنابراین دولت برای اینکه متهم نباشد که در این افزایش قیمت ها ذینفع هست باید بصورت جدی تر ورود و نظارت و کنترل کند و اشتباهات گذشته را تکرار نکند.

وی با اشاره به لزوم نظارت بر بازار گفت:  قوه قضاییه برخورد با مفسدان اقتصادی بدون هیچ ملاحظه ای و باسرعت نه تنها در سطح کشوری بلکه در استان و شهرستان را با همکاری دولت انجام دنبال کند.

خطیب جمعه دیر ابراز کرد: صدور رأی دادگاه لاحه به نفع ایران باعث انزوای بیشتر آمریکایی ها در صحنه بین الملل شد.

بحرانی تصریح کرد: حملات موشکی  و پهبادی انصار الله یمن به فرودگاه ریاض و امارات تغییر موزانه قدرت در منطقه به نفع انصار الله  واقتدار مقاومت  و شکست عربستان و حامیان آنها در رأس آمریکای جنایتکار را نشان می دهد.

وی تأکید کرد:  تصویب قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان فرصت خوبی برای دولت و استفاده از ظرفیت جوانان در راستای تحول در نظام مدیریتی کشور است.

امام جمعه موقت دیر با بیان اینکه خواسته کامیون داران بحق است، افزود: با این حال همگان بویژه کامیون داران عزیز با صبوری و هوشیاری نگذارند دشمن از مسائل داخلی کشور سوء استفاده و موج سواری کند.