کد خبر : 55737 تاریخ ثبت : 1397/7/3 10:36:24
فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود سرپرست شبکه بهداشت دیر

فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود

سرپرست شبکه بهداشت دیر گفت: همه دستگاه ها و آحاد جامعه در قبال سلامت اجتماعی مسئول هستند.

به گزارش مطاف24  احمد آخوندی در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان دیر اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات خوبی صورت گرفته بگونه ای 90 درصد زیر ساخت های حوزه سلامت در شهرستان دیر بهسازی و نو سازی شده است .
وی افزود:رسیدن به جامعه ای سالم نیازمند مشارکت همگانی برای تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت بوده و همه افراد جامعه و بخش های مختلف توسعه در برابر آن مسئولیت داشته و تشکیل این مجمع به عنوان بازوی مشارکتی مؤثری برای شورای اسلامت و امنیتی غذایی می باشد.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: مجمع سلامت از سه بخش پیام گذار سلامت، خانه مشارکت های مردمی و اندیشگاه سلامت تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه مسئولیت پذیری مردم باعث حذف بیماری های واگیردار در جامعه شده است، عنوان کرد:در حال حاضر با مقوله شیوع بیماری های غیر واگیر دار مواجه ایم که در شهرستان دیر بیماری های قلبی و عروقی،سرطان ها و حوادث غیر عمد سه علت اصلی مرگ و میر هستند.
آخوندی ادامه داد: در شرایط ایده آل شبکه بهداشت و درمان 25 درصد سلامت جامعه را می تواند مدیریت کند و 75 درصد دیگر نیازمند همکاری و احساس مسئولیت توسط خود مردم و سایر سازمان ها و نهاد ها است.
این مسئول خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ و باور مسئولیت پذیری و خودمراقبتی در جامعه نهادینه شود کمک شایانی به اجتماعی شدن سلامت می کند.
وی با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در مقوله سلامت جامعه تأکید کرد: از آنجایی که سمن ها راحت تر می توانند با جامعه ارتباط برقرار و مسائل و مشکلات را منعکس کنند انتظار است در زمینه حل معضلات حوزه سلامت در کنار ما باشند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟
پیدا نشدن فرد مناسب
19%
وضع نامناسب مالی
27%
مشکل نهیه مسکن
3%
نداشتن شغل دائم
16%
بیکاری
32%
بازگشت
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار