کد خبر : 55577 تاریخ ثبت : 1397/3/4 16:45:55
خداحافظی بدون مراسم تودیع از یک مسئولیت 20 ساله نامجو زحمتکش

خداحافظی بدون مراسم تودیع از یک مسئولیت 20 ساله

برخلاف همه مسؤلان هیچ تودیع و معارفه ای نداشتیم و بجز لطیفی جمع‌دار اموال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر هیچ کس در مراسم خداحافظی حضور نداشت .

به گزارش مطاف24  به نقل از فارس،امروز پس از ۲۰ سال و دو ماه مجتمع فرهنگی هنری بردخون را بدون مراسم تودیع و معارفه تحویل دادم.

در ششم فروردین ۷۷ حکم خود را از دست مختارزاده رییس وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر گرفتم و سپس به دیدار امام جمعه دیر رفتم و از نصایح ارزشمندشان بهره بردم.

کارم را با شوق و انگیزه آغاز کردم، تشکیل انجمن‌ها، جلسات و نشست های فرهنگی، نمایشگاه‌ها، کلاس‌ها و ده‌ها برنامه فرهنگی هنری، همایش‌ها، ایستگاه مطبوعات و تفکیک کتابخانه گوشه‌ای از فعالیت‌ها و اقداماتی بود که با همکاری هنرمندان و حمایت مسؤلان انجام گرفت.

تا شهریور ۸۴ بابت مسؤلیت مجتمع فرهنگی هنری حقوق می‌گرفتم اما از مهر ۸۴ تاکنون ریالی بابت حق‌الزحمه دریافت نکردم و شاهد ادعا مسؤلان فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان و استان هستند.

به دلیل علاقه به فعالیت‌های فرهنگی هنری و عشق به هنرمندان دیارم، بی مزد و منت عاشقانه کار کردم و ذره‌ای در این راه کوتاهی به خود راه ندادم.

ایام تعطیل و تابستان و عید نوروز و بسیاری از روزها را در کنار هنرمندان سپری کردم و به جای تفریح و گردش و مسافرت ترجیح دادم در مجتمع بمانم و شاهد هنرمندی اهالی فرهنگ و هنر بردخون باشم.

بردخون دارای توانایی‌ها و استعدادهای سرشار و خارق‌العاده‌ای است اما حمایت مسؤلان راهگشای امور است.

انتظار بود نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی در این منطقه راه‌اندازی شود اما بر خلاف قول و وعده‌ها این مهم تا هنوز عملی نشده است.

اگر می‌خواهیم فرهنگ و هنر دیار عالم‌پرور بردخون به جایگاه واقعی خود برسد نیاز به همراهی و حمایت مسؤلان فرهنگی است تا با مشارکت مدیران بخش، شهرستان و استان درددل‌ها و خواسته‌های هنرمندان را بشنوند و جامه عمل بپوشانند.

در این مدت با اینکه حقوق‌بگیر مجموعه نبودم اما مانند نیروهای رسمی ارشاد فعالانه تلاش و پیگیری کردم و ذره‌ای از خواسته‌های هنرمندان را به گوش مسؤلان رساندم اما هیچگاه از این وضعیت راضی نبودم.

دوست داشتم هنرمندان زادگاهم بردخون در قله‌های رفیع فرهنگ و هنر کشور بدرخشند البته توانش را داشتند اما دستانمان خالی بود و نتوانستیم آنان را شایسته حمایت کنیم.

نمی‌خواهم خود را از کوتاهی‌ها و مشکلات بی‌تقصیر بدانم اما یک دست صدا ندارد و اگر می‌خواهیم هنرمندان بی‌دغدغه به هنر بپردازند باید آنان را حمایت کنیم و بکوشیم هنرمندان را درک کنیم، آنان را یاری دهیم و پشتیبانشان باشیم تا کسب افتخار کنند.

بردخون باید در کشور افتخارآفرینی کند اما هنرمندان حامی و همراه می‌خواهند و ساختمان و میز و صندلی به تنهایی کافی نیست، انگیزه دهیم و خرج کنیم و مسیر را برایشان هموار نماییم.

امید که فرهنگ و هنر بردخون باز به راهی برود که بزرگان و عالمان و فرهیختگان فرزانه رفتند و عاجزانه از اهالی فرهنگ و هنر، هنرمندان، مردم صمیمی و دوست‌داشتنی و مسؤلان همراه و حامی تشکر می‌کنم و از همه آنان طلب حلالیت دارم.

البته ما برخلاف همه مسؤلان هیچ تودیع و معارفه ای نداشتیم و بجز لطیفی جمع‌دار اموال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر هیچ کس در مراسم خداحافظی حضور نداشت .

امیدوارم با تلاش مسوول جدید که دارای انگیزه و نیروی مصاعفی است فرهنگ و هنر به رشد و تعالی برسد اما موضوع اصلی این که مسئولان فرهنگی شهرستان، بردخون را فراموش نکنند زیرا بردخون دارای جایگاه مهمی در کشور است و یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار شهرستان دیر به شمار می‌رود که نیازمند اختصاص اعتبارات مناسب در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و حمایت از هنرمندان است.

بنده نیز چون گذشته در کنار هنرمندان خواهم بود و خود را قطره کوچکی از دریای بیکزان عشق آنان می‌دانم و حاضرم تا پای جان برای اعتلای فرهنگ و هنر دیار زرخیر بردخون تلاش کنم.

نامجو زحمتکش

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار