25 درصد سرمایه گذاری های صنعتی استان بوشهر در بندر دیر
با توجه به استقرار پتروشیمی متانول کاوه، فاتح کیمیا، سیراف‌انرژی و دیگر صنایع، طبق پیش‌بینی‌ها، 25 درصد سرمایه‌گذاری‌های صنعتی استان بوشهر در شهرستان دیر انجام خواهد شد.
كدخبر: id-55568
تاريخ: 2018-05-16 08:52:59

به گزارش مطاف24 سیدحسین حسینی‌محمدی در نشست مشترک مدیران و فعالان اقتصادی استان‌های بوشهر و فارس با بیان این که اولویت اصلی کشور استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در جهت توسعه صادرات و اشتغالزایی است، اظهار داشت: ایران سال گذشته 270 میلیون دلار صادرات غیرنفتی به کشور قطر داشته که امسال برای یک میلیارد دلار هدف‌گذاری کرده است.

وی با اشاره به رشد 243 درصدی صادرات غیرنفتی از بوشهر به قطر، افزود :سال قبل از گمرکات استان بوشهر حدود 72 میلیون دلار کالا به قطر صادر شد که  بندر دیر  با توجه به نزدیکی به این کشور نقش مهمی در این میزان صادرات داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ، تصریح کرد: بندر دیر نزدیک‌ترین فاصله تا قطر را داراست  و از این لحاظ بهترین مبدأ از حیث بعد مسافت و زمان برای صادرات از استان فارس به این کشور به شمار می‌رود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان دیر ادامه داد: با توجه به استقرار پتروشیمی متانول کاوه، فاتح کیمیا، سیراف‌انرژی و دیگر صنایع، طبق پیش‌بینی‌ها، 25 درصد سرمایه‌گذاری‌های صنعتی استان بوشهر در شهرستان دیر انجام خواهد شد.

حسینی‌محمدی عنوان کرد: علاوه بر موادغذایی یکی از نیازهای کشور قطر با توجه به در پیش بودن جام جهانی 2022، مصالح ساختمانی است که شهرستان دیر با توجه به دارابودن معادن و همچنین اسکله صادرات مواد معدنی در این زمینه نیز برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

وی بیان کرد: حداکثر زمان خدمات‌دهی در اسکله صادراتی دیر 3 الی 4 ساعت است که با هم‌افزایی و هماهنگی قابل کاهش است هر چند برای پایداری صادرات به بازار قطر باید به کیفیت کالا و ضوابطی همچون بسته‌بندی مناسب، دقت ویژه‌ای صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد: نگاه ما حمایت از سرمایه‌گذاران است و در این راستا  از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: در گذشته برای صدور گواهی از مبدأ در بندر دیر نیاز به مراجعه به مرکز استان بود که از این پس این مهم در بندر دیر انجام می‌شود.