پروژه امداد و نجات هوایی دیر معطل اعتبارات وزارت نفت
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر گفت: پروژه امداد و نجات هوایی دیر با اعتبار 120 میلیارد ریال جزء تعهدات وزارت نفت است که یدلیل عدم تامین اعتبار راکدمانده است.
كدخبر: id-55566
تاريخ: 2018-05-13 12:32:57

به گزارش مطاف24  مهدی نظامیان صبح امروز  در نشست با خبرنگاران با بیان این که هلال احمر متعلق به همه آحاد جامعه است اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار نفر عضو  هلال احمر شهرستان دیر هستند و دو تیم 33 نفره امداد و نجات نیز با این جمعیت همکاری دارند.

وی آمادگی و آشنایی خانواده‌ها در برابر مخاطرات و حوادث مختلف را از اهداف طرح خادم دانست و افزود: سال گذشته هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر با اشاره به این که وقوع سه حادثه سیش، زلزله و سیل سال گذشته در شهرستان دیر در سطح کشور کم نظیر بوده است، بیان کرد: هلال احمر  این آمادگی را دارد تا در زمینه اجرای طرح خادم  و ایجاد خانه‌های  هلال در صورت فراهم شدن زیرساخت ها در تمام نقاط شهرستان اقدام کند.

وی احداث انبار امدادی را ضروری‌ترین نیاز شهرستان دانست و گفت: با تملک سه هزار متر مربع زمین و با اعتبار اولیه یک میلیارد ریال کار تسطیح و زیرسازی این پروژه به زودی شروع می‌شود اما برای کلنگ‌زنی آن نیازمند تخصیص اعتبار لازم و همکاری خیرین هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر با بیان این که پایگاه امداد جاده‌ای جاشک سال گذشته با اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، افزود: این پایگاه از ابتدای سال 96 تاکنون 50 مأموریت انجام داده که در این راستا 26 مورد اعزام مصدومین به بیمارستان، 33 نفر درمان سرپایی، 62 نفر اسکان و دو نفر نیز فوتی داشته‌ایم.

وی با بیان این که هلال احمر برای دیوارکشی پروژه امداد هوایی شهرستان دیر یک میلیارد ریال هزینه کرده است، گفت: این پروژه در زمینی به مساحت 10 هکتار  با اعتبار 120 میلیارد ریال جزء تعهدات وزارت نفت است که  تاکنون این وزارت‌خانه نسبت به تامین اعتبار آن همکاری لازم نداشته و باعث راکدماندن این پروژه حیاتی برای منطقه جنوب شده است.

نظامیان یادآور شد: جمعیت هلال احمر شهرستان دیر امسال به  40 هزار مسافر در ایام نوروز خدمات متنوع و مختلفی ارائه کرد.