خروج آمریکا از برجام چهره کریه دشمنان ایران را افشا کرد
امام جمعه دیر گفت: خروج آمریکا از برجام چهره کریه دشمنان نظام اسلامی را بار دیگر افشا کرد.
كدخبر: id-55563
تاريخ: 2018-05-11 17:11:48

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام  سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیر اظهار داشت: دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران و نظام اسلامی سابقه‌ای دیرینه دارد و کودتای ۲۸ مرداد ، حمایت از رژیم پهلوی و شاه خائن، صدام و گروه‌های تروریستی و تحریم‌‌ها نمونه‌ای از شرارت‌های آنان است.

وی با بیان این که مسئله هسته‌ای بهانه آمریکایی‌هاست، افزود: مسئله اصلی این است که  آنها می‌خواهند ایران اسلامی که بعد از دوران قاچار و پهلوی به این عزت و استقلال رسیده را تابع و مطیع خود کنند که طبیعی است ملت ایران و نظام اسلامی هرگز به این راه نخواهد رفت و دشمنان ما این آرزو را به گور خواهند برد.

امام جمعه دیر با اشاره به خروج آمریکا از برجام عنوان کرد: این حرکت ترامپ برخلاف عرف بین‌المللی بود و چهره کریه کسانی که از قانون و مصوبات شورای امنیت دم می‌زدند را افشا کرد.

حسینی یادآور شد:  نه تنها ملت بزرگ ایران، بلکه دیگر ملل نیز به این سخن رهبر فرزانه انقلاب رسیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه دیر بیان کرد: قضیه برجام هم مثل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به نفع ملت و نظام ایران تمام می‌شود  و حقانیت نظام و ملت ایران که بارها گفته شد به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز هستیم بر همگان عیان و قانون‌شکنان به ملت‌ها معرفی می‌شوند.

حسینی تأکید کرد: اقدام ترامپ درس عبرتی برای ماست که دیگر به دشمنان اعتماد نکنیم و روی پای خود بایستیم و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم .

خطیب جمعه دیر با  اشاره به لزوم حفظ وحدت در بین تمام اقشار جامعه اظهار کرد: اگر کسی در گذشته از سر دوستی در خصوص برجام هشداری  می‌داد الان به جای یقه‌گیری و مچ‌گیری با اتحاد و وحدت کلمه در مقابل دشمنانمان بایستیم.

وی افزود: مسوولان در مذاکره با اروپایی‌ها باید منافع ملی مردم به شکلی که رهبری فرمودند را در نظر بگیرند و این اتمام حجتی برای کشورهای اروپایی است که اگر باز هم آنها خواستار کوتاه‌آمدن و یا مذاکره مجدد بشوند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

حسینی با اشاره به عدم همکاری بانک‌ها  در بحث استمهال وام‌های کشاورزان گفت: خسارات جدی به زیرساخت‌های کشاورزی شهرستان وارد شده و در این موقعیت به جای احداث جاده بین مزارع بودجه ای برای جبران خسارات کشاورزان پرداخت شود.

امام جمعه دیر با اشاره به هفته هلال احمر بیان کرد: یکی از نیازهای مهم شهرستان احداث انبار امدادی است که انتظار می‌رود خیرین در این بحث ورود کنند.

وی در رابطه با دهه تکریم مساجد تصریح کرد: مساجد در انقلاب اسلامی نقش تاثیرگذاری داشته‌اند و امروز نیاز است که به عنوان پایگاهی برای تربیت جوانان انقلابی تقویت شوند.

حسینی  با تأکید بر  استفاده از فضای معنوی ماه رمضان یاد آور شد: اگر  دشمنان ما را تحریم کنند ما ماه رمضان را داریم و اگر تهدید نظامی شویم ما فرزند محرم هستیم.

وی بیان کرد: پاسخ کوبنده سوریه به حملات  رژیم صهیونیستی  تداعی گر این سخن رهبری بود که فرمودند زمان بزن در رو تمام شده است.