ساخت و تجهیز انبار امدادی مهمترین اولویت هلال احمر دیر
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر گفت: مهمترین برنامه هلال احمر دیر در سال جاری پیگیری ساخت و تجهیز انبار امدادی است که با هر مشقتی باید آن را انجام دهیم.
كدخبر: id-55559
تاريخ: 2018-05-09 08:26:30

به گزارش مطاف24  مهدی نظامیان صبح امروز به مناسبت آغاز هفته هلال احمر در دیدار با امام جمعه دیر اظهار داشت: با توجه به حوادث متعددی که در سال‌های اخیر در شهرستان دیر رخ می‌دهد، استقرار کانون‌های هلال احمر و خانه‌های داوطلب در سراسر شهرستان ضروریست.

 وی  افزود: در حال حاضر دو خانه هلال در شهرهای آبدان و بردستان مستقر است و بزودی در شهر بردخون نیز این مهم عملیاتی می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر بیان کرد: خانه‌های هلال در مواقع بروز حوادث و انتقال سریع اطلاعات نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: هلال احمر دیر با توجه به بضاعتی که دارد سال گذشته در جریان سه حادثه سیش، سیل و زلزله در شهرستان در بحث امداد و اسکان  عملکرد نسبتا خوبی داشت  هر چند نواقصاتی نیز وجود دارد.

نظامیان مهمترین اولویت هلال احمر شهرستان دیر در سال جاری را احداث انبار امدادی برشمرد و اضافه کرد:در این راستا زمین واگذار شده و عملیات تسطیح آن در حال انجام است و در صورت تخصیص بودجه عملیات اجرایی آغاز می‌شود که البته قول‌هایی از ناحیه فرماندار و رئیس جمعیت هلال احمر کشور داده شده است.

وی گفت: سال گذشته پایگاه امداد و نجات جاده‌ای روستای جاشک با اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

نظامیان عنوان کرد: بحث ارتقاء تجهیزات و توانمندی‌های امداد و بالابردن سطح آموزشی امدادگران نیز از دیگر اولویت‌های ماست.

وی یادآور شد: مردم شهرستان دیر  در سال 96 نزدیک به 800 تا 900 میلیون ریال به زلزله‌زدگان کرمانشاه کمک کردند.

امام جمعه دیر با تقدیر از تلاش‌های اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان دیر گفت: این  نهاد همواره در تمامی صحنه‌هایی که مردم نیاز به کمک داشته‌اند حضوری پررنگ داشته است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: یکی از دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که به معنای واقعی خدمتگزار مردم است همین جمعیت هلال احمر است که اگر امکانات بهتری در اختیار این عزیزان باشد عملکرد بهتری خواهند داشت.

وی عنوان کرد: اگر تمامی فعالیت‌ها با اخلاص و برای جلب رضایت خداوند انجام شود همیشه پایدار و ماندگار خواهد بود./فارس