یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر برگزار شد
یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر با حضور طلاب و مسئولین شهرستان در مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج)برگزار شد.
كدخبر: id-55521
تاريخ: 2017-04-11 18:16:12

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام  ابراهیم بحرانی امام جمعه موقت بندر دیر در آیین یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر با بیان اینکه شهدا خود به استفبال شهادت رفتند، اظهار داشت:طبق آمارها شهدای روحانی چه از لحاظ کمی و کیفی در میان دیگر شهدا از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، افزود: روحانیون در دوران جنگ تحمیلی در عرصه تبلیغ دین و هم رزمی حضور پررنگی داشته اند.

بحرانی نقش خواص جامعه در هدایت فکری مردم در هر انقلاب و حرکنی را کلیدی دانست و بیان کرد:در صد سال اخیر روحانیت انقلابی ، مبارز و متعهد در دوران قبل و بعد از انقلاب و دفاع مقدس در معرفی اسلام ناب و مقابله با اسلام های ساختگی شرق و عرب  و جریان های التقاطی و تفکرات لیبرالیستی نقشی برجسته داشته است.

وی خاطرنشان کرد: روحانیت امروز شبهات نسل جوان را پاسخگو است و همراه با ولایت در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و جنگ نیمه سخت و تمام عیار اقتصادی جبهه استکبار علیه ملت شریف ایران جلودار است و ایستادگی می کند.

مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج با بیان اینکه اکنون ۵۰ نفر طلبه در مدرسه علمیه دیر مشغول تحصیل علوم دینی هستند، اضافه کرد:برگزاری نمازجماعت و بیان احکام توسط این طلاب جوان در بیش از ۱۵ مدرسه، اداره و دانشگاه نشان از تأثیر گذاری روحانیت در ایجاد فضای معنوی در بین مردم می باشد.

وی تأکید کرد: روحانیت و طلبه های جوان باید با ادامه راه شهدا کاری کنند که جلوی شهدای روحانیت و خانواده های معظم آنان شرمنده نباشند.

در این آیین معنوی عبدالله میرزایی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس خاطراتی از آن دوران بیان نمود و از طلبه های جوان ایستادگی در مسیر شهدای روحانیت را خواستار شد.

تشییع نمادین شهدا ، مداحی و قرائت وصیت نامه شهدای روحانی شهرستان دیر از دیگر بخش های این یادواره بود.

گفتنی است شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ(خیر اندیش)، شهیدحجت الاسلام قاسم کاظمی و شهید حجت الاسلام یدالله امینی سه شهید طلبه شهرستان دیر هستند.