کد خبر : 55521 تاریخ ثبت : 1396/1/22 18:16:12

یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر برگزار شد

یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر با حضور طلاب و مسئولین شهرستان در مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج)برگزار شد.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام  ابراهیم بحرانی امام جمعه موقت بندر دیر در آیین یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر با بیان اینکه شهدا خود به استفبال شهادت رفتند، اظهار داشت:طبق آمارها شهدای روحانی چه از لحاظ کمی و کیفی در میان دیگر شهدا از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، افزود: روحانیون در دوران جنگ تحمیلی در عرصه تبلیغ دین و هم رزمی حضور پررنگی داشته اند.

بحرانی نقش خواص جامعه در هدایت فکری مردم در هر انقلاب و حرکنی را کلیدی دانست و بیان کرد:در صد سال اخیر روحانیت انقلابی ، مبارز و متعهد در دوران قبل و بعد از انقلاب و دفاع مقدس در معرفی اسلام ناب و مقابله با اسلام های ساختگی شرق و عرب  و جریان های التقاطی و تفکرات لیبرالیستی نقشی برجسته داشته است.

وی خاطرنشان کرد: روحانیت امروز شبهات نسل جوان را پاسخگو است و همراه با ولایت در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و جنگ نیمه سخت و تمام عیار اقتصادی جبهه استکبار علیه ملت شریف ایران جلودار است و ایستادگی می کند.

مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج با بیان اینکه اکنون ۵۰ نفر طلبه در مدرسه علمیه دیر مشغول تحصیل علوم دینی هستند، اضافه کرد:برگزاری نمازجماعت و بیان احکام توسط این طلاب جوان در بیش از ۱۵ مدرسه، اداره و دانشگاه نشان از تأثیر گذاری روحانیت در ایجاد فضای معنوی در بین مردم می باشد.

وی تأکید کرد: روحانیت و طلبه های جوان باید با ادامه راه شهدا کاری کنند که جلوی شهدای روحانیت و خانواده های معظم آنان شرمنده نباشند.

در این آیین معنوی عبدالله میرزایی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس خاطراتی از آن دوران بیان نمود و از طلبه های جوان ایستادگی در مسیر شهدای روحانیت را خواستار شد.

تشییع نمادین شهدا ، مداحی و قرائت وصیت نامه شهدای روحانی شهرستان دیر از دیگر بخش های این یادواره بود.

گفتنی است شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ(خیر اندیش)، شهیدحجت الاسلام قاسم کاظمی و شهید حجت الاسلام یدالله امینی سه شهید طلبه شهرستان دیر هستند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار