کد خبر : 55438 تاریخ ثبت : 1396/11/19 12:37:09
1400 دانشجو در 25 رشته در دانشگاه آزاد دیر مشغول به تحصیل هستند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دیر:

1400 دانشجو در 25 رشته در دانشگاه آزاد دیر مشغول به تحصیل هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دیر گفت: یک‌هزار و 400 دانشجو در 25 رشته فنی مهندسی و علوم انسانی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش مطاف24 عبدالعزیز بحرانی در آیین بهره برداری از ساختمان جدید این دانشگاه اظهار داشت: بعد از گذشت هشت سال از راه‌اندازی این مرکز در شهرستان دیر، امروز این مرکز به عنوان یکی از مراکز علمی و بنیادین این خطه است که یک‌هزار و 400 دانشجو در 25 رشته فنی مهندسی و علوم انسانی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: تقویت بنیه علمی و تزریق نیروی انسانی کارآمد به مرکز صنعتی جنوب استان با تلاش اساتید و روحیه علم‌اندوزی دانشجویان از توفیقات این مرکز است که نسل جدیدی از نخبگان را به شهرستان معرفی کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دیر عنوان کرد: پروژه فضای آموزشی دانشگاه آزاد دیر در زمینی به مساحت 27 هزار متر مربع با زیر بنای یک‌هزار و 224 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد ریال در دو طبقه  طی 18 ماه احداث شده است.

بحرانی گفت: در آینده نزدیک و بر اساس یک طراحی جدید، فازهای دیگر این پروژه  شامل ادامه سایت پلان، سوله کارگاه و آزمایشگاه، مسجد، مهمانسرا، کتابخانه و محوطه‌سازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی به طرح‌های پژوهشی این مرکز آموزشی اشاره کرد و افزود: موافقت اصولی با پروژه بزرگ پرورش میگو به کمک مرکز تحقیقات آبزیان گرمایی در 30 هکتار از اراضی ملی در استخرهای خاکی و مزارع تخصصی اخذ شده و پروانه تأسیس آن در شرف صدور قرار دارد.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دیر افزود: تأکید بر توانمند سازی و ارتقاء مهارت بومی و محصولات مبتنی بر دانش و کاهش مخاطرات تهدیدکننده از جمله اهداف ورود تخصصی به مقوله پرورش میگو است.

بحرانی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته، صد در صد هزینه‌های پژوهشی این مرکز استفاده شده و بیشتر آن در بخش ساخت فضاهای پژوهشی بکار گرفته‌ایم.

وی گفت: صدور مجوز رشته‌های تحصیلات تکمیلی، تبدیل  این مرکز به واحد دانشگاهی و تأمین نیروی انسانی از جمله مطالباتی است که امیدواریم به صورت ویژه پیگیری شود.

تاسیس دانشگاه کارآفرین را دنبال می‌کنیم

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه‌های ما باید مساله‌محور بوده و در راستای حل مسائل کشور حرکت کنند که در این راستا تأسیس دانشگاه کارآفرین را دنبال می‌کنیم.

بیژن رنجبر در آیین افتتاح ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دیر اظهار داشت: پتانسیل‌های بزرگی در منطقه جنوب وجود دارد که انتظار می‌رود با راه‌اندازی دانشگاه آزاد دیر از آنها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

وی افزود: در حال حاضر هزینه‌های دانشگاه آزاد اسلامی از محل شهریه‌های دانشجویی تأمین می شود که درآمد پایداری را برای دانشگاه به ارمغان نیاورده است، ضمن این که رقبای دانشگاه آزاد زیاد شده و  باید به سمت  تجاری‌سازی علم و فناوری و ایجاد یک درآمد پایدار پیش برویم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که دانشگاه آزاد سومین دانشگاه حضوری جهان است، ادامه داد: ما فقط بحث تربیت دانشجو از بعد آموزشی را دنبال نمی‌کنیم بلکه بحث پژوهشی و تربیت نسل کارآفرین را بر عهده داریم.

رنجبر عنوان کرد: با توجه به اساتید کار آمد و دانشجویان نخبه، ادعا داریم که دانشگاه آزاد اسلامی باید به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم حرکت کند اگر چه اکنون در نسل دوم باقیمانده‌ایم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: ریل حرکت  باید از سمت شهریه‌محوری به تجاری‌سازی فناوری تغییر کند که این مهم با یک افق 10 ساله ممکن هست و  ادعا داریم که در سال 1404 دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب اول داوطلبان خواهد بود.

وی یادآور شد: با تجاری‌سازی علم و فناوری بسیاری از مشکلات کشور و منطقه حل خواهد شد و اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری نیز محقق می‌شود.

رنجبر گفت: با توجه به وجود پتانسیل دریا و صنایع مستقر در منطقه، ضروری است که رشته‌های کاربردی در رابطه با حل معضلات کشور و متناسب با نسازهای صنعتی و دریایی جنوب استان بوشهر در دانشگاه آزاد دیر تدریس شود .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه‌های ما باید مساله‌محور بوده و در راستای حل مسائل کشور حرکت کنند که در این راستا تأسیس دانشگاه کارآفرین را دنبال می‌کنیم.

دانشگاه آزاد با تمام توان در خدمت انقلاب و نظام است/ پذیرش دانشجو در رشته پرستاری از بهمن ماه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: آزاد‌بودن دانشگاه آزاد به معنای این است که در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی به مردم حضور داریم و قیود و تشریفات معمول را پشت سر می‌گذاریم و همان گونه که همه مردم در خدمت این انقلاب بودند، دانشگاه آزاد هم با تمام توان در خدمت انقلاب و نظام خواهد بود.

 اسماعیل عبداللهی ادامه این آیین اظهار داشت: دانشگاه آزاد،  دانشگاهی است که برخلاف سایر دانشگاه‌ها حوزه فعالیت‌هایش گسترده‌تر و علاوه بر ارتباط تخصصی با صنعت و جامعه در حوزه آموزش با سه وزارتخانه آموزشی ارتباط دارد.

وی بیان کرد: آزاد‌بودن دانشگاه آزاد به معنای این است که در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی به مردم حضور داریم و قیود و تشریفات معمول را پشت سر می‌گذاریم و همان گونه که  همه مردم در خدمت این انقلاب بودند، دانشگاه آزاد هم  با تمام توان در خدمت انقلاب و نظام خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تصریح کرد: در حوزه آموزش و پرورش با مدارس سما و کیفیت خوبی که این مدارس دارند خدمت‌رسانی کرده‌ایم، در حوزه وزارت بهداشت برای اولین بار رشته پرستاری مجوز گرفته‌ایم و از بهمن ماه در این زمینه هم فعالیت می‌کنیم و در حوزه آموزش عالی نیز قطعا می‌توانیم کارهای بسیار ارزنده‌تری ارائه کنیم.

عبداللهی گفت: این دانشگاه با برنامه‌ریزی مناسب خدمات بسیار خوبی به جامعه ارزانی داشته است و در جاهایی که نیاز به توانمندسازی مردم بوده حضور پیدا کرده و امروز ثمراتش را در سراسر استان مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مقوله‌های استانداری‌سازی و چابک‌سازی  فعالیت‌ها و صرفه‌جویی در رابطه با شهریه دانشجویان را مد نظر قرار داده است و این شهریه حق‌الناس و از اموال مردم است.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟
پیدا نشدن فرد مناسب
19%
وضع نامناسب مالی
27%
مشکل نهیه مسکن
3%
نداشتن شغل دائم
15%
بیکاری
32%
بازگشت
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار