کد خبر : 55436 تاریخ ثبت : 1396/11/19 07:45:36
مرکز خدمات جامع سلامت بردستان افتتاح شد با حضور استاندار بوشهر:

مرکز خدمات جامع سلامت بردستان افتتاح شد

مرکز خدمات جامع سلامت بردستان با حضور استاندار بوشهر افتتاح و به بهره‌برداری رسید .

به گزارش مطاف24 ، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت بردستان اظهار داشت: مرکز خدمات جامع سلامت بردستان با زیربنای 815 متر مربع در زمینی به مساحت شش هزار و 919 متر مربع ساخته شده است.
سعید کشمیری با تقدیر از فعالیت خیرین در حوزه سلامت به اعتبار تخصیصی برای احداث و تجهیز این مرکز اشاره کرد و گفت: مرکز خدمات جامع سلامت بردستان با اعتبار 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کمک‌های خیّر سلامت به مدت دو سال تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: عملیات احداث ساختمان مرکز با مشارکت شرکت شیمیایی متانول کاوه به عنوان خیّر سلامت بوده است و توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر محوطه سازی و خرید تجهیزات پزشکی، فنی و اداری و زیست پزشک صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به واحدهای موجود در مرکز خدمات جامع سلامت بردستان اشاره کرد و تصریح کرد: ساختمان این مرکز شامل واحدهای مختلف بهداشتی درمانی از قبیل مطب پزشک، تزریقات و پانسمان ، CPR، داروخانه، مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت خانواده، بهداشت مدارس، مامایی، بهداشت محیط و پذیرش است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار مطاف24، با اشاره به جمعیت تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت بردستان اظهار داشت: این مرکز با تحت پوشش قرار دادن ساکنین شهر بردستان و روستاهای لمبدان پایینی، تل‌رییس، باغ عالی، جمرک شمالی و جنوبی، حسن آباد و باغ محمدصفر به جمعیتی بالغ بر شش هزار و 300 نفر خدمات بهداشتی درمانی ارایه می‌دهد.
آخوندی افزود: برای تمامی جمعیت تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت بردستان پرونده الکترونیک تشکیل شده است و بیش از 90 درصد این جمعیت یکبار مراقبت دریافت کرده‌اند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این مرکز از طریق یک پایگاه سلامت ضمیمه و یک خانه بهداشت خدمات حوزه سلامت را به جمعیت تحت پوشش ارایه می‌دهد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟
پیدا نشدن فرد مناسب
19%
وضع نامناسب مالی
27%
مشکل نهیه مسکن
3%
نداشتن شغل دائم
15%
بیکاری
33%
بازگشت
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار