کد خبر : 55095 تاریخ ثبت : 1396/7/11 01:57:36
استاندار بوشهر کیف پول احزاب و افراد می شود؟

استاندار بوشهر کیف پول احزاب و افراد می شود؟

استانداری بوشهر این روزها با انواع رانت های سیاسی، اقتصادی و فامیلی محاصره شده است و همه مسئولیت هایش را در بازار مردم فریبی به حراج گذاشته اند.

به گزارش مطاف24  عداز رفتن مصطفی سالاری به استانداری گیلان سه طیف از سیاسون استان بوشهر از جمله نزدیکان سالاری، اصلاح طلبان تندرو و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بیشترین تلاش ها را برای معرفی استاندار آینده بوشهر از خود نشان داده اند اما بررسی کارنامه و شناسنامه برخی گزینه های معرفی شده نشانگر این است که فعالان سیاسی استان بیش از آن که به فکر مصالح مردم باشند درگیر منافع شخصی و حزبی خود شده اند.

ظاهرا دولت سعی داشت در فضایی آرام کلید گنج پنهان اقتصادی خود را به یک فرد بی حاشیه بسپارد اما با نگاهی اجمالی به لیست گزینه های تصدی استانداری بوشهر که از شمارش نیز خارج شده اند می توان به جرات از بوشهر بعنوان پر مشتری ترین استان کشور برای سیاسیون خوش اشتهای استانی و کشوری نام برد.

دولتمردان به صراحت اعلام کرده اند انتصاب استاندار بومی را در دستور کار ندارند و این تدبیر دولت دوازدهم قدرت مانور گزینه های هم استانی را به شدت کاهش داده است.

در میان جدل معرفی استاندار غیر بومی از میان گزینه های تندروی سیاسی، نزدیک بود برخی گزینه های سفید که اغلب از رانت فامیلی با ژن های خوب استفاده کرده بودند خالق ضرب المثلی شوند که می گفت "باجناغ فامیل نمی شود اما استاندار می شود" ولی با روشنگری رسانه ها از روابط محفلی و خانوادگی این افراد با اعضای هیات دولت، آقازاده ها هم به حاشیه رانده شدند.

پس از عدم توفیق وزرا و وکلای مرکزنشین برای رسیدن به کاخ استانداری پایتخت انرژی کشور، کار به رییس قوه مقننه رسید تا با مدیریت یکی از استانداران سابق بوشهر گره کور این کلاف سردرگم را بگشاید.

شایعه توافقات مالی میلیاری را نشنیده می گیریم اما گویا برخی نمایندگان استان گزینه های بومی خود جهت تصدی استانداری را تا حد معاونت تقلیل داده اند تا با سپردن معاونت سیاسی و امنیتی به مجید کنگانی و معاونت توسعه منابع انسانی به یونس خسروانی رضایت خود به روشن شدن جمال مردم شریف استان بوشهر به استانداری سید شریف حسینی را به دولت تدبیر و امید اعلام کنند.

شنیده شده این گزینه به ظاهر اصولگرا در تماس های متعدد تلفنی اظهار ارادت قلبی خود به برخی از اصلاح طلبان تندروی استان بوشهر را نیز ابلاغ کرده است که به نظر می رسد در روزهای آتی با درگیری جناح های سیاسی وی نیز با چالشی جدی مواجه خواهد شد.

با شنیدن زمزمه هایی مبنی بر سهم خواهی برخی سیاسیون منفعت طلب از گزینه های مطرح استانداری بوشهر، باید گفت استاندار آینده قبل از جلب توجه و همراهی سیاسون باید تعهد نماید که تبدیل به کیف پول انتخاباتی افراد و احزاب در ماراتن های سیاسی آتی شود و از معاونین تا راننده خود را نیز از قبل پیش فروش نماید.

حال باید دید تدبیر دولت دوازدهم برای عبور از بحران حراج مسئولیت های استانداری و سرمایه های مردم بوشهر چه خواهد بود.

/انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار