تلاش برای جلوگیری از سخنرانی یک روحانی در شهرستان دیر/ دغدغه بعضی ها ورود ناموس مردم به ورزشگاه است
همین مسئله باعث می شود تا این بار برخی با عزمی جدی خواستار جلوگیری از سخنرانی وی شوند...
كدخبر: id-14505
تاريخ: 2015-07-10 21:27:02

به گزارش "مطاف24"،با انتشار خبر سخنرانی شیخ ضد فتنه در شهر بردستان از توابع شهرستان دیر، عده ای با تلاش های زیادی کوشیدند تا از این اتفاق جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام درخشان همواره در سال های اخیر سخنرانی هایی شفاف و ضد فتنه داشته که موجب بر هم زدن اردوگاه برخی گروه های تندرو شده است.

همین مسئله باعث می شود تا این بار برخی با عزمی جدی خواستار جلوگیری از سخنرانی وی شوند و حتی برای این کار دست به تهدید و ارعاب هم بزنند.

اما استقبال بی نظیر مردم از سخنرانی آقای درخشان و وقتی گروه تندرو متوجه شد در برابر خواست اهالی قادر به هیچ اقدامی نیست به ناچار خواست عمومی را پذیرفت و سخنرانی این روحانی در کمال آرامش برگزار گردید.

حجت الاسلام درخشان در بخش اول سخنانش در مهدیه بردستان به برشمردن فضیلت های امیرالمومنین(ع)از زبان دانشمندان ادیان و مذاهب پرداخت و در ادامه با استناد به کلام حضرت به برتری امام علی (ع)در مقام مقایسه بر انبیا پرداخت.

این منبری مشهور جنوب استان بوشهر؛علت سکوت 25 ساله حضرت را چنین بیان کرد:مصالح کلیه اسلام و اصل دین اینقدر برای حضرت علی (ع)اهمیت داشت که بخاطر آن حاضر شد25سال خار در چشمش و استخوان در گلویش صبر کند . می فرمود:جامعه بدون حاکم نمی شود ولو آن حاکم ظالم باشد. حاکم ظالم بهتر از آنارشیسم است و علی فقط اسلام می شناسد و منافع شخصی ،حزبی،جناحی و خانوادگی در مرام علی راه ندارد.

وی در ادامه به زمینه شکل گیری حکومت حضرت پرداخت و اینکه امام (ع) قبل از اینکه از مردم بیعت بگیرد حجت را تمام کرد و شیوه حکومتی خود را بیان کرد. و فریاد می کشید اگر این شیوه را نمی پسندید« دَعُونِى وَالَْتمِسُوا غَيْرِى فَإِنَّا مُسْتَقْبِلُونَ أَمْراً لَهُ وُجُوهٌ وَأََلْوَانٌ لَا تَقُومُ لَهُ الْقُلُوبُ وَلَا تَثْبُتُ عَلَيْهِ الْعُقُولُ وَ إِنَّ الآفَاقَ قَدْ أَغَامَتْ وَالَْمحَجَّةَ قَدْ تَنَكَّرَتْ. وَاعْلَمُوا أَنِّى إِنْ أَجَبْتُكُمْ رَكِبْتُ بِكُمْ مَا أَعْلَمُ وَلَمْ أُصْغِ إِلَى قَوْلِ الْقَائِلِ وَعَتْبِ الْعَاتِبِ وَإِِنْ تَرَكْتُمُونِى فَأَنَا كَأَحَدِكُمْ ولَعَلِّى أَسْمَعُكُمْ وَأَطْوَعُكُمْ لِمَنْ وَلَّيْتُمُوهُ أَمْرَكُمْ وَأَنَا لَكُمْ وَزِيراً خَيْرٌ لَكُمْ مِنِّى أَمِيراً.؛مرا رها كنيد و به سراغ ديگرى برويد كه ما به كارى روى آورده ‏ايم كه داراى رنگ‌هاى گوناگون است. دلها بر آن قرار نمى‏گيرد و عقابها پايدار نمى‏ماند. به راستى كه همه جا را ابر فتنه پر كرده و راه راست ناشناخته مانده است. بدانيد اگر من درخواست شما را پذيرا باشم با شما آن گونه كه خود می ‏دانم رفتار خواهم كرد و به حرف ملامت‌ گرها و اين و آن گوش نمى‏دهم. و اگر دست از من برداريد من همانند يكى از شما خواهم بود. و در ميان كسانى كه ولايت امور را بدو مى‏سپاريد من شنواتر و فرمانبردارتر مى‏باشم. من اگر وزير شما باشم بهتر است از آنكه امير شما باشم.»‏[1] که با اعتراض برخی از نزدیکان خود همچون ابن عباس مواجه شد به این مضمون : شما در این موقعیت چند تا حرف پوپولیستی بزن تا دور برت بگیرند باید وعده حل مشکلات را در پروسه زمانی مثلا50روزه و100روزه بدهید و وعده چرخیدن چرخه زندگی را بدهید و کاری به گذشته ها نداشته باشید و دنبال این نباشید که چه کسی برده و چه کسی خورده!!!/ استان نیوز

مشکلات علی علیه السلام

حجت الاسلام درخشان ادامه داد: اولین طیف مخالف علی اشراف ها و کاخ نشینانی بودند که دیگر آرمان برایشان معنی نداشت و فقط تفکر مادی شان برایشان مهم بود و نگران پاسپورت و خانه های شان در بالا شهر بودند و دغدغه شمش های طلا داشتند.

همان افرادی که در کنار پیغمبر(ص) رشد کرده بودند و شمشیر زده بودند چون شکم های شان بزرگ ، گردن ها کلفت شده بود و شمش های طلا جمع کرده بودن از موضع انقلابی دست برداشتند. وحالا می دانیم که چرا بعضی که همراه امام(ره) بودند گفتمان امام و انقلاب را قبول نداشتند.

شیخ حسن درخشان سخنان خود را اینگونه ادامه داد: اولین جنگ بر امیرالمومنین(ع) تحمیل شد و برای برپایی جنگ جمل از بیت پیغمبر(ص) یار گرفتند؛ و دشمن برای برپایی فتنه از لبوفروش و راننده تاکسی استفاده نمی کند بلکه از چهره های موجه استفاده می کند چون وقتی مردم تردیدشان بیشتر شد شبهه قوی تر می شود و مردم دچار اشتباه می شوند و به خود می گویند:مگر می شود همراه پیغمبر(ص) و امام اشتباه کند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ جمل چند هزار نفر کشته شدند به خاطر اینکه مرفهین بی درد نتوانستند گفتمان علی(ع)را تحمل کنند.

شیخ درخشان در ادامه با یادآوری سقوط حاکمیت 500 ساله مسلمین در اندلس اسپانیا بخاطر رواج فساد در جامعه بواسطه دشمنان هشدار داد و گفت:همان دشمنی که داروهای حیاتی شما را تحریم می کند ماهواره را ارزان قیمت به شما می دهد، و دقت کرده اید چرا واتس آپ و وایبر با این قیمت ارزان برای شما به ارمغان آورده اند؟

درخشان همچنین به انتقاد از کسانی پرداخت که بجای اینکه برای رفع مشکلات جامعه بپردازند دغدغه شان ورود ناموس مردم به ورزشگاه هست. / استان نیوز


حجت الاسلام درخشان از رسوخ سکولاریزاسیون در جامعه و بدنه حکومت خبر داد و در پایان خطاب به جمعیت زیادی از جوانان که در مهدیه بردستان جمع شده بودند گفت: تحلیل خود را ببرید بالا تا به جهالت مردم زمان امام علی (ع)دچار نشوید.