کد خبر : 56151 تاریخ ثبت : 1398/2/20 16:22:04
بدترین ظلم‌ ، واگذاری مسؤولیت‌ها به افراد فاقد تخصص است امام جمعه بردخون:

بدترین ظلم‌ ، واگذاری مسؤولیت‌ها به افراد فاقد تخصص است

امام جمعه بردخون گفت: بدترین ظلم‌ها به مردم، واگذاری مسؤولیت‌ها به افراد بدون تخصص و تعهد است.

مطاف24 ، حجت‌الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار داشت: شاخص‌ها و عوامل مهم موفقیت دولت‌مردان و مسؤولان در عرصه خدمت به مردم شامل دین‌داری و دین‌مداری، مراقبت و بازرسی و نظارت بر کار زیردستان و قناعت پیشگی و دوری از تجملات و اشرافیگری است.

امام جمعه بردخون افزود: شرط اول به دست گرفتن پست‌های کلیدی، تعهد به دین و تخصص است و بدترین ظلم به مردم این است که مسؤولیت‌ها را به افراد بدون تخصص و تعهد واگذار می‌کنند.

رکنی‌حسینی اضافه کرد: رعایت مرز حلال و حرام، تحمل انتقاد و اینکه انتقاد را تخریب ندانیم و حفظ بیت‌المال و خودداری از رانت‌خواری و فساد برای مسؤولان ضروری است.

 

وی ابراز داشت: یکی از ضعف‌ها عدم بازرسی یا بازرسی‌های صوری و نمایشی است که باید بازرسان باتجربه و امین و مؤمن و متعهد به کار گرفته شوند و مدیران لایق و غیرلایق شناسایی شوند اما متأسفانه هیچ نظارتی وجود ندارد.

خطیب جمعه بردخون با بیان اینکه مسؤولان الگوی مردم باشند، گفت: برخی در مصرف‌گرایی و تجملات و اسراف و تبذیر مسابقه نهاده‌اند که گریبان جامعه را گرفته است اما مسؤولان باید هم تراز مردم و اقشار ضعیف زندگی کنند.

امام جمعه بردخون عنوان کرد: آفتی که دامن‌گیر جامعه شده برگزاری جشن‌ها، همایش‌ها، جلسات بی‌نتیجه و بدون‌خروجی است که در شأن نظام اسلامی نیست.

وی ادامه داد: در شرایطی که دشمنان سخت‌ترین تحریم‌ها را برملت ما تحریم کرده‌اند باید بپذیریم بخش مهمی از مشکلات کشور به خاطر سوء‌تدبیر مسؤولان است که ضرورت دارد با افراد خطاکار و برهم زننده اقتصاد و زندگی مردم مانند افزایش قیمت‌ها، احتکار کالاها و اقلام ضروری و مفاسد اقتصادی برخورد شدید کنند.

رکنی‌حسینی گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی، فرهنگ فراموش شده که نتیجه‌اش کلیپ‌های رقص دانش‌آموزان در گوشی‌ها است و دشمن ما را به سویی برده که جبهه فرهنگی را فراموش کرده‌ایم و اینها همان نشاط اجتماعی در پارک‌ها است که الان در کلیپ‌های رقص خود را نشان می‌دهد.

خطیب جمعه بردخون اضافه کرد: شادی را به هر قیمتی نخواهیم و به دین و ارزش‌ها پشت پا نزنیم، مردم با این قیمت‌ها چگونه شادی کنند و زمانی که مردم در رفاه و آسایش باشند و پول داشته باشند شاد هستند و دشمن با تحریم‌های گسترده می‌خواهد بین دولت و ملت جدایی و بدبینی ایجاد کند که امیدواریم با استفاده از کارشناسان و متخصصان این وضع را سامان دهند.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار معلمان کشور مطالب مهمی مطرح کردند که افرادی با قلم و بیان، روحیه انقلابی را از مردم می‌گیرند و آن را به‌ویژه در نزد نسل جوان تضعیف می‌کنند که مناسب نیست زیرا روحیه انقلابی باعث شده مردم از این موانع و بحران‌ها عبور کنند.

امام جمعه بردخون افزود: ملت ایران در برابر توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن آرایش بگیرند و همگان احساس مسؤولیت کنند تا بتوانند بر دشمن پیروز شوند.

رکنی‌حسینی به بیانات رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: سرانجام بعد از خروج آمریکا از برجام و بدعهدی اروپا در جهت تأمین منافع کشور مسؤولان نظام به فکر عکس‌العمل افتادند اما اروپا به تعهدات خود عمل نکرد.

وی عنوان کرد: برجام مرده به دنیا آمد و قابل جراحی نیست و باید کالبدشکافی شود زیرا طرف مقابل هیچ‌گاه به برجام عمل نکرد، در صورتی که مقام معظم رهبری بارها این موضوع را هشدار دادند که به وعده‌های توخالی اعتماد نکنید زیرا آمریکا و اروپا پشت هم را خالی نمی‌کنند و یک هدف دارند.

خطیب جمعه بردخون خاطرنشان کرد: اروپا بدتر از آمریکا به ما خیانت کردند پس مسؤولان به ملت و اسلام تکیه کنند و دشمن شناسی را تقویت کنند و با رهبری مقام معظم رهبری راه خود را به سوی موفقیت و روشنی ادامه دهند.

پس از پایان نماز جمعه مردم روزه دار بردخون تا بوستان شهدای گمنام راهپیمایی کردند و با شعار‌های رسا و مشت‌های گره کرده از بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت نمودند.


انتهای پیام/ فارس 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار