کد خبر : 56144 تاریخ ثبت : 1398/2/16 11:28:33
ماماهای شهرستان دیر تجلیل شدند

ماماهای شهرستان دیر تجلیل شدند

رئیس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در حال حاضر 23 ماما در حوزه بهداشت شهرستان دیر فعال هستند.

احمد آخوندی در مراسم تجلیل از ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت : توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده مامایی در جهت تأمین سلامت مادر و کودک مایه مباهات نظام سلامت به شمار می‌آید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تبریک روز ماما خاطرنشان کرد: روز جهانی ماما، فرصت مناسبی برای جلب توجه هر چه بیشتر مردم و مسؤولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در ارتقای سلامت خانواده و تأمین سلامت جامعه است.

وی گفت: جامعه مامایی با نقش محوری خود در تأمین سلامت بانوان و کودکان، اصلی‌ترین حلقه تأمین سلامت خانواده را تشکیل می‌دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 23 ماما در این شبکه بهداشت و درمان فعال‌اند، افزود : در همه مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش ، ماما در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در برنامه پزشک خانواده فعال است و خدمات مامایی به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهد .

وی ادامه داد: علاوه بر فعالیت در برنامه پزشک خانواده ، در پایگاه‌های سلامت نیز خدمات بسیار مطلوبی توسط ماماها به مادران ارائه می‌شود .

آخوندی تصریح کرد : تلاش‌های ماماها سبب شده تا هیچ موردی از مرگ و میر نوزادان و مادران در حین زایمان در سطح شهرستان دیر نداشته باشیم .

وی اضافه کرد: در سال گذشته نیز با تلاش ماماها و کادر پزشکی چند مورد مادر پرخطر از مرگ حتمی نجات یافتند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر خاطرنشان کرد : آموزش همگانی برای ترغیب مادران به زایمان طبیعی در بیمارستان‌ها و کاهش موارد سزارین از مهم‌ترین برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در سال‌ جاری است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار