کد خبر : 56142 تاریخ ثبت : 1398/2/16 11:23:10
شبکه آبرسانی «آبدان »فرسوده است/ مردم آبدان: مسؤولان پاسخگو باشند

شبکه آبرسانی «آبدان »فرسوده است/ مردم آبدان: مسؤولان پاسخگو باشند

فرسودگی شبکه آبرسانی شهر آبدان موجب هدر رفت آب شده به گونه‌ای که اکثر محلات آبدان با مشکل کم آبی مواجه اند.

شهر آبدان با جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر در فاصله ۴۵ کیلومتری مرکز شهرستان دیر قرار دارد  که  شغل اصلی مردم این منطقه کشاورزی است .
آبدان را با نام قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان و کشور می‌شناسند که با دارا بودن بیش از ۵۰۰ حلقه چاه، کشاورزی در آن رونق داشت، اما امروز در آبدان اکثر محله‌ها با کمبود آب مواجه هستند .

اکثر مناطق در بخش آبدان شب‌ها آب ندارند که این مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است مردمی که  برای این انقلاب از جان مایه گذاشتند اما  امروز مسؤولان توجهی به مشکلات این بخش ندارند.

تسریع در نوسازی شبکه آبرسانی آبدان

امام جمعه موقت آبدان در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرستان دیر اظهار داشت : شبکه آبرسانی در آبدان نیاز مبرم به نوسازی دارد که مسؤولان آبفا استان باید هرچه سریعتر ورود کنند.

حجت‌الاسلام حبیب پهلوزاده افزود: شبکه‌های آبرسانی در آبدان دچار شکستگی شده اما قریب به چهار ماه است که کسی پاسخگو نیست.

لزوم پیگیری ویژه فرماندار

نایب رئیس شورای اسلامی آبدان نیز ضمن گلایه از مسؤولان آبفا گفت :در بخش آبدان با هزینه شخصی خودم اقدام به ترمیم شبکه آبرسانی نمودم اما این جوابگوی مردم نمی‌باشد.

یوسف تاجیک ادامه داد: قریب به ۳۰ سال است شبکه آبرسانی در آبدان فرسوده شده که قابل استفاده نمی‌باشد که از فرماندار می‌خواهیم تا به صورت ویژه این قضیه را پیگیری کند .

شکستگی 4 ماهه شبکه آبرسانی

یکی از شهروندان خیابان شهید چراغ‌زاده آبدان به خبرنگار  فارس گفت :قریب به چهار ماه است که شبکه آبرسانی در این خیابان شکسته و کل خیابان دچار آبگرفتگی شده است .

محمد دولت جاوید عنوان کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده اعلام کردند که هزینه تعمیر شبکه به عهده اهالی خیابان شهید چراغ‌زاده است و اگر هزینه توسط اهالی پرداخت نشود شکستگی‌ها ادامه دارد.

 نمایندگی آبفا در آبدان بدون سرپرست اداره می‌شود

غلامعباس صحافی‌نژاد  دیگر شهروند آبدانی  گفت: اکثر محله‌های آبدان با مشکل کم‌آبی مواجه هستند اما مسؤولان پاسخگو نیستند .

وی  از نبود سرپرست در اداره آب گلایه کرد و افزود :چند ماهی است که اداره آب بدون سرپرستی اداره می‌شود. با توجه به اینکه خیلی از شهرها و روستاها با اشتراک خیلی‌کم صاحب سرپرست هستند اما آبدان با داشتن بیش از دو هزار و 400 مشترک فاقدسرپرست است که این مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است.

صحافی‌نژاد  از مدیر عامل آب استان خواست تا هرچه سریع‌تر این معضل بزرگ را پیگیری نماید تا مردم شاهد شکستگی شبکه آبرسانی در آبدان نباشند.

گزارش :رضا محمدی

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار