کد خبر : 56140 تاریخ ثبت : 1398/2/16 11:15:16
خادمین شهدا در شهرستان دیر تجلیل شدند

خادمین شهدا در شهرستان دیر تجلیل شدند

در آیینی از فرزندان شهدای فرهنگی و دست اندرکاران اردوهای راهیان نور در آموزش و پرورش شهرستان دیر تجلیل شد.

احمد عبدالله‌زاده امروز در همایش تجلیل از خادمین شهدا اظهار داشت: اردوهای راهیان نور یکی از برنامه‌های رسمی،عملیاتی و جز درس‌های دانش‌آموزان است که نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عبرت‌آموزی  دانش‌آموزان  است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر افزود: هشت فرزند شهید فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش شهرستان دیر هستند که روشنی‌بخش محفل ما می‌باشند.

وی با اشاره به اعزام دو کاروان در سال گذشته به مناطق عملیاتی جنوب کشور عنوان کرد: اولین کاروان شامل 280 دانش‌آموز دختر و  کاروان دوم نیز با حضور 160 دانش‌آموز پسر به اردوهای راهیان‌نور اعزام شدند.

امام جمعه موقت بندر دیر در این مراسم با بیان اینکه معلمان باید به مسائل معنوی دانش‌آموزان هم توجه کنند، گفت: در کنار فعالیت‌های آموزشی باید روح  و روان دانش‌آموزان نیز پرورش داده شود که راهیان نور بهترین فرصت برای آشنایی آ‌ن‌ها با فرهنگ شهادت است.

حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: دشمن با هجمه فرهنگی سنگین در فضای مجازی به دنبال تضعیف باورها و اعتقادات نسل جوان است که راهیان‌نور نقش مهمی در خنثی کردن این برنامه دشمن دارد.

وی با بیان اینکه اکنون دچار جنگ فرهنگی، اقتصادی و روانی هستیم، خاطرنشان کرد: به فراخور آرایش نظامی دشمن باید نوع دفاع ما هم تغییر کند.

بحرانی افزود:فرزندان خود را باید آن چنان که شایسته نظام اسلامی است و گام دوم انقلاب است تربیت کنیم.

در این آیین  فرزندان شهدای فرهنگی و  خادمین شهدا تجلیل شدند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار