کد خبر : 56137 تاریخ ثبت : 1398/2/15 12:37:46
 15 میلیارد ریال برای ساخت اسکله تفریحی «دیر» تصویب شد فرماندار دیر:

15 میلیارد ریال برای ساخت اسکله تفریحی «دیر» تصویب شد

فرماندار شهرستان دیر گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای گردشگری در شهرستان دیر ، 15 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت اسکله تفریحی شهر دیر تصویب شده است.

کریم علی‌حسنی صبح امروز در گفتگویی  در شهرستان دیر اظهار داشت: با توجه به   کمترین فاصله دریایی  بندر دیر با کشور قطر و حجم صادراتی که به این کشور صورت می‌گیرد، باید زیرساخت‌های این بندر تقویت شود.

فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه روزانه بالغ بر 400 تن صادرات از بندر دیر صورت می‌گیرد، افزود: شاخصه‌های خوب بندر دیر در بحث صادرات موجب شد تا مدیرعامل بنادر  و دریانوردی پنجشنبه گذشته بازدیدی از اسکله تجاری دیر داشته باشند که دستاورد خوبی به همراه داشت.

وی ادامه داد: مدیرعامل بنادر و دریانوردی قول  دادند به سرمایه‌گذاری که در زمینه حمل و تردد مسافر ورود کند، مساعدت لازم در بحث پرداخت تسهیلات داشته باشند و بخشی از یارانه تسهیلات را هم تقبل کردند و اسکله‌ها هم در اختیارشان قرار داده می‌شود.

علی‌حسنی عنوان کرد: با توجه به افزایش میل و رغبت گردشگران به شهرستان دیر که امسال در ایام نوروز شاهد آن بودیم، در زمینه گردشگری دریایی نیاز به راه‌اندازی اسکله تفریحی احساس می‌شد که  خوشبختانه 15 میلیارد ریال  برای احداث اسکله‌تی با کاربری تفریحی تصویب شد.

وی ادامه داد: بادهای غالب منطقه مزاحمت‌ها و دردسرهایی برای کشتی‌ها و شناورهایی که در اسکله دیر پهلو می‌گیرند ایجاد می‌کرد که معاون بنادر و دریانوردی قول مطالعه موج شکن دادند تا اگر نیاز به اصلاح بود مساعدت لازم صورت گیرد.

فرماندار شهرستان دیر با تأکید بر اینکه جذب سرمایه‌گذار در اولویت برنامه‌های ما قرار داد، افزود: بخشی از اقتصاد شهرستان دیر دریامحور و بخشی کشاورزی است که در هر دو زمینه آماده همکاری با سرمایه‌گذاران هستیم، به ویژه  از سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع تبدیلی و محصولات دریایی و احداث زیرساخت‌های دریایی  استقبال می‌کنیم./فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار