کد خبر : 56088 تاریخ ثبت : 1398/1/26 10:08:40
 خانم نماینده! دین ما قائل به “عدالت جنسیتی” و “تناسب جنسیتی”است نه “برابری جنسیتی”.*بررسی حضور الماسی در نشست برابری جنسیتی در نیویورک یعقوب دراهکی استاد دانشگاه و فعال اجتماعی:

خانم نماینده! دین ما قائل به “عدالت جنسیتی” و “تناسب جنسیتی”است نه “برابری جنسیتی”.*بررسی حضور الماسی در نشست برابری جنسیتی در نیویورک

خانم نماینده از کدام برابری جنسیتی سخن به میان آورده است؟برابری جنسیتی که زاییده تفکر فمنیستی است،یا برابری جنسیتی که دیگر زن را به چشم مادر نمی بیند و او می تواند پدر هم باشد .

به گزارش مطاف24  ، خانم نماینده از کدام برابری جنسیتی سخن به میان آورده است؟برابری جنسیتی که زاییده تفکر فمنیستی است،یا برابری جنسیتی که دیگر زن را به چشم مادر نمی بیند و او می تواند پدر هم باشد (جواز همجنسبازی )….

یعقوب دراهکی استاد دانشگاه و فعال اجتماعی

 

نشستی با عنوان برابرى جنسیتی در ١٣مارس٢٠١٩ (٢٢اسفند ماه ٩٧) در نیویورک برگزار شد که خانم‌ها الماسى و فریده اولاد قباد (نماینده لیست امید اصلاح طلبان مردم تهران) به عنوان نمایندگان پارلمان کشور جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور یافتند.

در بخشی از سخنانی که خانم الماسی در این نشست ایراد نمود، آمده است:”حضور و تصمیمات قانون گذاران قطعا می تواند در ایجاد بستر قانونی برای تحقق مولفه های مربوط به دسترسی زنان و دختران به شرایط برابر مثمر ثمر واقع شود” و همچنین در خصوص نقش پارلمان ها در تضمین ارتقای برابری جنسیتی اشاراتی داشت.

خانم نماینده از کدام برابری جنسیتی سخن به میان آورده است؟

برابری جنسیتی که زاییده تفکر فمنیستی است، آنکه در آن زنان می توانند پا به پای مردان شاغل باشند و تناسب شغل با ویژگی های زنانه بی معنی است یا برابری جنسیتی که دیگر زن را به چشم مادر نمی بیند و او می تواند پدر هم باشد (جواز همجنسبازی )، یا برابری جنسیتی که تفاوت های طبیعی و بیولوژیک زن با مرد را نمی بیند و تلاش دارد که زن را به مثابه یک مرد ببیند؟

خانم نماینده! دین ما قائل به “عدالت جنسیتی” و “تناسب جنسیتی”است نه “برابری جنسیتی”.

خانم الماسی! من شما را ارجاع میدهم به بیانات رهبر انقلاب در خصوص خدعه “برابری جنسیتی” : «یکی از بزرگ‌ترین خطاهای تفکر غربی در مورد مسأله زن، همین عنوان «برابری جنسی» است. عدالت یک حق است؛ برابری گاهی حق است، گاهی باطل است؛… چرا باید کاری که مردانه است به زن داده بشود؟ این چه افتخاری است برای زن، که کاری را انجام بدهد که مردانه است؟»
خانم نماینده شاید گمان می کنید منظور غربی ها و غربگرایان از برابری جنسیتی، فرصت های برابر اجتماعی، آموزشی، سیاسی و.. زنان با مردان است! یا حق تحصیل و شغل و دستمزد برابر و بهداشت و…؟ اما درست برخلاف این تصور ساده اندیشانه، در پس این اصطلاح خوش رنگ و لعاب، باطنی سمی و زهرآگین نهفته است! برابری جنسیتی اصطلاحی فمینیستی، فردگرا و ضدخانواده است وجالب آنکه گرانیگاهِ سند ۲۰۳۰ نیز همین اصطلاح است.
خانم الماسی در متنی که خواندید، می توانستید از آن تریبون نگاه دین ما و نظام ما را نسبت به جایگاه و منزلت زن به گوش حاضرین در آن نشست کذایی که جریاناتی از قبیل فمنیست ها و مدافعان به اصطلاح حقوق بشر حضور داشتند، برسانید؛ ولی متاسفانه فقط به آمار و ارقامی در خصوص بودجه مربوط به حوزه بانوان در یک سال اخیر و از این قبیل موضوعات سخن گفتید.
خانم الماسی شما به صورت عام به عنوان نماینده‌ى کشور عزیزمان ایران و به صورت خاص به عنوان نماینده مردم شریف دیر،کنگان،جم و عسلویه در این نشست حضور یافتید؛ در نشستی که کسانی حضور داشتند که به برابری جنسیتی اعتقاد دارند و برای تحقق آن در تلاش و فعالیت هستند .
براستی آیا شما هم به این برابری جنسیتی اعتقاد دارید؟

منبع:پارس خلیج 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار