کد خبر : 56078 تاریخ ثبت : 1398/1/23 15:42:29
آمریکا بار دیگر از سپاه سیلی می‌خورد امام جمعه موقت بندر دیر:

آمریکا بار دیگر از سپاه سیلی می‌خورد

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: آمریکایی‌ها همان طوری که تاکنون در حوادث تروریستی مجلس و اهواز از سپاه سیلی خورده‌اند، این بار هم به فضل الهی سیلی دیگری از سپاه می‌خورند.

به گزارش مطاف24  ، حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز بندر دیر با محکوم کردن اقدام آمریکایی‌ها در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی اظهار داشت: با این کار آمریکایی‌ها فاز جدیدی از وحدت و انسجام ملی در ایران اسلامی شکل گرفت  و مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی تقویت سپاه را تصویب  و  شورای عالی امنیت ملی در اقدامی متقابل نیروهای آمریکایی در منطقه را تروریست اعلام کرد.

 امام جمعه موقت بندر دیر با اعلام اینکه در خارج کشور هم  بیشتر کشورها این اقدام ترامپ را خلاف عرف ،قانون و حقوق بین‌الملل معرفی کردند، افزود: این اقدام ترامپ تبعاتش برای خود آمریکایی‌ها بیشتر خواهد بود و باعث انزوای آمریکا و ترامپ در سطح بین‌المللی خواهد شد و از طرفی باعث بی‌ثباتی بیشتر منطقه و جهان می‌شود و هم اینکه فرماندهان نظامی آمریکا نگران اقدامات تلافی‌جویانه و پیشگیرانه جمهوری اسلامی ایران در منطقه هستند.

 بحرانی با اشاره به اینکه سربازان،ناوها و پایگاه‌های هوایی آمریکا در منطقه مطمئن باشند از این به بعد با حماقت ترامپ بیش از گذشته در معرض خطر هستند، گفت: اگر تا چند ماه پیش ترامپ با چراغ خاموش و شبانه به عراق سفر می‌کرد، از این به بعد تمام منطقه برای ترامپ و سربازان آمریکایی‌ و حتی متحدان منطقه‌ای آنها ناامن خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه این اقدام ترامپ کمک به نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل بود، عنوان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال انتقام از سپاه بودند چرا که تمام شکست‌های خود را از سپاه می‌دانند و همه هزینه آنها در منطقه به نفع جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت تمام شده است.

خطیب جمعه دیر افزود: در حادثه سیل اخیر که آزمون بزرگی برای همگان بود دیدیم که موکب‌های عراقی چطور به کمک مردم سیل‌زده ایران آمدند که نشان از عمق رابطه و ارتباط سیاسی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه است و اینها برخلاف میل آمریکایی‌هاست.

بحرانی ابراز کرد: آمریکایی‌ها به دنبال عملیات روانی  هستند تا به خیال خود چراغ سبزی برای آشوب داخلی باشد و اینکه مردم را مقابل سپاه قرار دهند و این نهاد را به عنوان عامل مشکلات اقتصادی معرفی کنند که دلیلش این است که  سپاه در قضیه تحریم‌ها  با اجرای طرح‌های بزرگ اقتصادی  توانست تحریم‌ها را دور  و به آمریکایی‌ها ضربه بزند.

وی با بیان اینکه مردم سپاه را در تمام مشکلات کنار خود دیده‌اند و این توطئه‌ها ذره‌ای از حمایت مردم از سپاه مقتدر نمی‌کاهد، افزود: هدف دیگر آمریکایی‌ها از این اقدام  وارد کردن فشار حداکثری به جمهوری اسلامی ایران بود تا از اهداف منطقه‌ای ، هسته‌ای و پذیرش کنوانسیون‌های استعماری و مواضع خود عقب‌نشینی کند که با هوشمندی مردم ، مسؤولین و مجمع تشخیص مصلحت نظام این توطئه دشمن هم خنثی شد.

امام جمعه موقت بندر دیر یادآور شد:  آمریکایی‌ها همان طوری که تاکنون در حوادث  تروریستی مجلس و اهواز از سپاه سیلی خورده‌اند، این بار هم به فضل الهی سیلی دیگری از سپاه می‌خورند/فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار