کد خبر : 56072 تاریخ ثبت : 1398/1/22 20:22:38
خاطرات ایثارگران فرهنگی به صورت کتاب در اختیار مردم قرار گیرد رئیس آموزش و پرورش منطقه بردخون:

خاطرات ایثارگران فرهنگی به صورت کتاب در اختیار مردم قرار گیرد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: خاطرات و آثار دفاع مقدس رزمندگان و ایثارگران فرهنگی به صورت کتاب جمع‌آوری در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش مطاف24  ، ظهیر محمودی در آیین تجلیل از فرهنگیان جانباز منطقه بردخون اظهار داشت: مردان و زنان جامعه اسلامی برای دفاع از ارزش‌های اسلامی وارد صحنه رزم و دفاع مقدس شدند و ایثار، شهادت و فداکاری را به جهانیان نشان دادند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون افزود: باورها، اعتقادات و دفاع از دین برای مردم ارزشمند بود و برای حفظ اعتقادات دینی و فرهنگی در برابر دشمن ایستادند و دفاع قهرمانانه و بدون امکانات و تجهیزات هنری ماندگار برای فرزندان ایران زمین بود.

وی با تبریک میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و نامگذاری این روز به عنوان روز جانباز اضافه کرد: جانبازان به معنای واقعی کتاب‌های زنده و ماندگار جنگ هستند و گنجینه‌ای از خاطرات و یادگار دفاع مقدس به همراه دارند که امیدواریم خاطرات و اسناد دفاع مقدس با تلاش ایثارگران ثبت و ضبط شود.

محمودی خواستار انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید شد و گفت: گنجینه دفاع مقدس دنیایی از رمز و ناگفته‌هایی است که باید به نسل امروز و مدیران فردای جامعه انتقال پیدا کند تا آنان با واقعیت‌ها و حقایق جنگ و دفاع مقدس آشنا شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: تلاش کنیم از دوران دفاع مقدس درس بگیریم و ادبیات دفاع مقدس را حفظ کنیم و در مسیری قدم برداریم که در آن دوران حماسه و رشادت گام بر می‌داشتیم.

وی ابراز داشت: ضرورت دارد خاطرات و آثار دفاع مقدس رزمندگان و ایثارگران فرهنگی به صورت کتاب جمع‌آوری، حفظ و در اختیار مردم قرار گیرد زیرا ایثارگران حرف‌های زیادی برای گفتن و ارائه به جامعه دارند و این اسناد نباید فراموش شود.

محمودی دیدگاه‌ها و سلیقه‌های سیاسی را از برکت انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: این روزها که آمریکا به سپاه اتهام زده و قواعد بین‌المللی را زیر پا  گذاشته، موجی از حمایت و همراهی فراگیر شده و این کار باعث انسجام و اتحاد همه گروه‌ها، افراد و دیدگاه‌های سیاسی شده و مردم ،مسؤولان، گروه‌های سیاسی، نیروهای نظامی و انتظامی  به هم نزدیک‌تر شده‌اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: همه در برابر دشمن می‌ایستیم و یک صدا از دستاوردهای نظام اسلامی دفاع و پایداری می‌کنیم و هرگز دست از اهداف نظام اسلامی برنمی داریم.

به گزارش فارس، در این آیین فرهنگیان جانباز ضمن بیان خاطرات دوران دفاع مقدس، پیرامون هزینه های سنگین درمان، عدم‌ توجه به ایثارگران و جانبازان و رزمندگان و عدم استفاده از ثمرات دفاع مقدس سخن گفتند و در پایان به رسم یادبود لوح و هدایایی به فرهنگیان جانباز منطقه بردخون تقدیم شد/فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار