کد خبر : 56041 تاریخ ثبت : 1398/1/16 18:01:02
دلیل اصلی مشکل آب در تابستان شبکه فرسوده و قدیمی آب شهری است امام جمعه بردخون:

دلیل اصلی مشکل آب در تابستان شبکه فرسوده و قدیمی آب شهری است

امام جمعه بردخون گفت: مردم در تابستان مشکل آب دارند و دلیل اصلی آن شبکه فرسوده و قدیمی آب شهری است که از بخشدار، شورای شهر و مسؤولان می‌خواهیم به فکر مشکل آب مردم باشید تا مردم احساس آرامش کنند.

به گزارش مطاف24  ، حجت‌الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار داشت: مهم‌ترین ویژگی متقین اخلاص در عمل است یعنی اینکه کارها برای ریا و تظاهر و مطرح شدن بین مردم نباشد.

امام جمعه بردخون به ویژگی‌های ماه شعبان اشاره کرد و افزود: میلاد ائمه اطهار و اعیاد بزرگی در این ماه است که باید از مکتب ائمه به ویژه امام حسین(ع) درس بگیریم اما رفتار و اعمال ما به گونه‌ای است که از مجالس و منابر سالار شهیدان درس نمی‌گیریم و در عمل دیده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین درسی که از مکتب امام حسین می‌آموزیم استقامت و پایداری است چرا که بدترین و سخت‌ترین تهدیدها و تحریم‌ها بر حضرت امام حسین و اصحاب و خاندانش تحمیل شد و انقلاب اسلامی ایران نیز که از مکتب حسین الهام گرفته پس از 40 سال همچنان ثابت و پایدار مانده و مانند آفتاب می‌درخشد.

رکنی‌حسینی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم شناخت امام حسین است، گفت: امیدواریم برنامه‌های خوبی در این ایام برگزار شود و مجالسی در منطقه برپا شود که نتیجه لازم داشته باشد و باعث شناخت بیشتر مردم شود.

خطیب جمعه بردخون به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤولان نظام اشاره کرد و گفت: با وقوع سیل امسال نوروز تلخی داشتیم که حدود 70 نفر را از دست دادیم اما تلخ تر از آن حوادث رانندگی بود که قریب 500 نفر جان باختند و نظیر این تلفات در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود.

امام جمعه بردخون ادامه داد: چگونه به این افراد گواهینامه داده می‌شود، راهنمایی و رانندگی باید با قاطعیت تمام در برابر تخلفات رانندگی بایستد زیرا با توقیف موقت خودروها کاری از پیش نمی‌رود که این نشانه‌ای از ضعف مدیریتی است.

وی به عبور خودروهای شوتی در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: این ماشین‌ها با سرعت‌های عجیب و بدون پلاک و آزادانه در جاده‌ها حرکت می کنند اما هیچ مانعی برای آنان که با جان مردم بازی می‌کنند وجود ندارد.

رکنی‌حسینی ابراز داشت: با وجود این ماشین‌ها جاده‌ها ناامن شده‌اند و مردم امید برگشت به خانه ندارند، چرا مانع حرکت این ماشین‌ها نمی‌شوند، مسؤولان مربوطه در برابر حرکت این خودروها قاطعیتی ندارند، چرا که جریمه عامل بازدارنده خطرات جاده‌ای نیست و مسؤولان فکری اساسی کنند و تماشاگر نباشند که هر روز شاهد چنین تصادفات و تلفات انسانی باشیم.

خطیب جمعه بردخون اظهار کرد: سرانجام پس از چندماه بلاتکلیفی بالاخره طلسم شهرداری بردخون باز شد و شهردار معرفی و منصوب شد و اکنون نوبت آن است با همدلی، همراهی و حمایت و پشت سرگذاشتن اختلافات، کارها به روال طبیعی برگردد.

وی افزود: مردم انتظار دارند بین شهردار و شورا انسجام، همدلی و انسجام باشد زیرا شهردار بدون مردم و شورای اسلامی نمی‌تواند معجزه کند، نباید نیروهای باتجربه و دلسوز به خاطر اختلاف سلیقه کنار گذاشته شوند و افرادی که توانایی کاری را ندارند منصوب شوند که این بدترین آفت است و دودش به چشم مردم می‌رود.

رکنی‌حسینی اضافه کرد: به خاطر یک اشتباه کوچک خسارت بزرگی به سیستم روشنایی گلزار شهدای شهر وارد شد که این خسارت قابل جبران نیست که امیدواریم شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

امام جمعه بردخون گفت: انتظار مردم این است که اعضای شورای شهر هر سه ماه یک بار در جمع مردم حاضر شوند و در نشست خود به پای درد دل‌های مردم بنشینند و از انتقاد وحشت نکنند و اگر چنین نشست‌هایی برگزار نشود انتقادات و انتظارات به فضای مجازی کشیده می‌شود.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بیان داشت: کاری کنید که مردم در دور بعدی با عشق و علاقه به پای صندوق‌ها بروند نه اینکه امیدی نداشته باشند و تنها وظیفه خود را نظارت بر شهرداری ندانید و برای همه امور شهر تصمیم بگیرید.

خطیب جمعه بردخون عنوان کرد: مردم در تابستان مشکل آب دارند و دلیل اصلی آن شبکه فرسوده و قدیمی آب شهری است که از بخشدار، شورای شهر و مسؤولان می‌خواهیم به فکر مشکل آب مردم باشید تا مردم احساس آرامش کنند.

رکنی‌حسینی یادآور شد: از این فرصت کوتاه مسؤولیت استفاده کنید چرا که دوران مسؤولیت کوتاه است و فرصت‌ها به سرعت سپری می‌شود و باید از این دوران حداکثر بهره را ببریم.

وی با اشاره به اینکه بردخون شهری کوچک است که می‌توان به راحتی آباد کرد، گفت: هرکس مسؤولیتی پذیرفت باید همه سختی‌ها و دشواری‌ها را به جان بخرد و هرکس نمی‌تواند مشکلات را به دوش بگیرد نباید مسؤولیتی را بپذیرد و اگر بردخون تا امروز به توسعه لازم نرسیده به دلیل این است که نتوانسته‌ایم یا نخواسته‌ایم و یا اینکه به دنبال تفرقه و دودستگی بوده‌ایم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار