کد خبر : 56033 تاریخ ثبت : 1398/1/5 12:10:14
اسکان اضطراری تمام مسافران نوروزی در شهرستان دیر فرماندار دیر خبر داد

اسکان اضطراری تمام مسافران نوروزی در شهرستان دیر

فرماندار شهرستان دیر گفت: به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی ، ساحل را به طور کامل تخلیه و چادرهای اسکان مسافران به مدارس، سالن‌ها و حسینیه‌ها انتقال داده شد.

به گزارش مطاف24  ، کریم علی‌حسنی پیش از ظهر امروز در گفتگویی خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: شب گذشته با توجه به پیش‌بینی هواشناسی و احتمال طوفانی شدن خلیج فارس و سرعت گرفتن باد تا 70 کیلومتر  و بالا آمدن آب دریا که به عینه نیز مشاهده کردیم ، ستاد مدیریت بحران در کنار ساحل تشکیل و از طریق بلندگوها و تیم های عملیاتی امداد و نجات و نیروی انتظامی مسافران را در جریان قرار دادیم.

تخلیه ساحل و اسکان مسافران در سالن‌ها و مدارس

فرماندار شهرستان دیر افزود:خوشبختانه دیشب به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی ، ساحل را به طور کامل تخلیه و چادرهای اسکان مسافران به مدارس، سالن‌ها و حسینیه‌ها انتقال داده شد و تمامی مدارسی که وارد مدار نبودند نیز فعال و از محوطه‌ها و کلاس‌های آنها استفاده کردیم.

 وی بیان کرد: این آمادگی همچنان وجود دارد که اگر ظرفیت بیشتری برای اسکان نیاز باشد انجام دهیم تا هیچ مسافری در فضای بیرون نباشد و از خطرات احتمالی در امان بمانند.

این مسؤول گفت: شب گذشته شاهد بالا آمدن آب دریا تا لبه ساحل بودیم که البته به خیابان‌ها و معابر وارد نشد و شرایط راه‌ها و آب، برق و تلفن در شهرستان عادی است و فعلا مشکلی وجود ندارد و تمامی نیروهای امدادی در حالت آماده باش کامل هستند.

حضور  20 هزار مسافر نوروزی در شهرستان دیر

علی‌حسنی عنوان کرد: تا پایان روز سوم 20 هزار گردشگر و مسافر نوروزی وارد شهرستان دیر شدند که از این تعداد 15 هزار نفر اسکان یافته و پنج هزار نیز در حد بازدید بوده است و 104 گردشگر داخلی و شش گردشگر خارجی نیز با هدف گردشگری اختصاصی از کوه نمک جاشک بازدید داشتند و در اقامت‌گاه بوم‌گردی جاشک اسکان یافتند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار