کد خبر : 56025 تاریخ ثبت : 1397/12/12 13:16:44
فعالین امور تربیتی آموزش و پرورش دیر تجلیل شدند به مناسبت هفته امور تربیتی

فعالین امور تربیتی آموزش و پرورش دیر تجلیل شدند

در آیینی از مربیان پرورشی، بهداشت، تربیت‌بدنی و مشاورین مرتبط با حوزه امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان دیر تجلیل شد.

به گزارش مطاف24  کریم علی‌حسنی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان دیر با تبریک هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی اظهار داشت: آموزش و پرورش دو رکن تفکیک‌ناپذیر هستند اما فعالیت‌های حوزه پرورشی نسبت به قبل حساس‌تر و ظریف‌تر شده است.

فرماندار شهرستان دیر افزود: امروزه برای تفهیم و یادگیری بهتر مفاهیم و آموزه‌های دینی و اسلامی و پرورشی باید نوع گفتمان ما نسبت به قبل متفاوت‌تر شود چون با وجود فضای مجازی آگاهی‌های دانش‌آموزان بیشتر شده لذا مربیان پرورشی باید سطح علمی خود را بالاتر برده و از روش‌های آموزشی بروز استفاده کنند و با تحلیل‌های خود دانش‌آموزان را راهنمایی کنند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده رکن اصلی تربیت فرزندان است، عنوان کرد: متأسفانه اکثر خانواده‌ها کمتر به مباحث تربیتی فرزندان خود توجه می‌کنند و به نوعی تمام بار این مسؤولیت مهم را به مدارس و آموزش و پرورش واگذار کرده‌اند و موجب شده تا وظیفه آموزش و پرورش سنگین‌تر شود.

علی‌حسنی با بیان اینکه  مؤلفه‌های تربیت اسلامی باید در مدارس تقویت شود،گفت: مربیان و معلمان باید با استفاده از خصلت‌هایی مانند راستگویی، نوع دوستی و اخلاق خوب، نشاطی که در وجود دانش‌آموزان است را به سمتی سوق دهند که به انحراف کشیده نشود و زمینه رشد فکری آنها را فراهم کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: استمرار و بقای هر جامعه‌ای مستلزم این است که مجموعه‌ای از باورها به نسل دیگر منتقل شود که آموزش و پرورش بهترین مکان برای این مهم است و معلمان و مربیان نیز بهترین افراد برای انتقال این مفاهیم و نگرش ها هستند.

احمد عبدالله‌زاده  هدف از تأسیس امور تربیتی را حفاظت از ارزش‌ها و عقاید برشمرد و آن را افتخاری برای آموزش و پرورش خواند و افزود: بیشترین بار حفاظت و حراست از مرزهای اعتقادی و عقیدتی و حفظ ارزش‌های اسلامی بر دوش معلمان بویژه مربیان حوزه پرورشی است.

وی با اعلام اینکه فعالیت‌های خوبی در حوزه پرورشی در آموزش و پرورش شهرستان دیر انجام گرفته است، ابراز کرد: اعزام 800 نفر از دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور و مناطق جنگی، شرکت 700 دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآن، عترت و نماز و  اقامه نماز به صورت روزانه با حضور سه هزار نفر از دانش‌آموزان  و برگزاری کارگاه‌های متعدد در زمینه آسیب‌های اجتماعی از جمله این عملکردها می‌باشد.

به گزارش فارس، در این آیین از مربیان  پرورشی، بهداشت، تربیت‌بدنی و مشاورین مرتبط با حوزه امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان دیر تجلیل شد./فارس

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار