کد خبر : 56023 تاریخ ثبت : 1397/12/10 16:47:03
سپاه به درخواست چندین ساله صیادان جامه عمل پوشاند امام جمعه موقت بندر دیر:

سپاه به درخواست چندین ساله صیادان جامه عمل پوشاند

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: پاسداران ما به درخواست چندین ساله صیادان جامه عمل پوشاندند و با مصوبه شورای تأمین و حکم دادگاه برای مقابله با صید ترال با شجاعت با کسانی که منافع مردم را به خطر می‌انداختند برخورد کردند.

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر اظهار داشت:همانطوری که انقلاب را جوانان بیدار دیروز در سال‌های اختناق و خفقان و در حکومت پهلوی با همراهی امام راحل به پیروزی رساندند و بعد از آن جوانان دهه 60 با همراهی مقام معظم رهبری آن  را به دوران بلوغ و تثبیت و چهل سالگی رساندند، آینده این انقلاب هم به دست جوانان امروز هست.

امام جمعه موقت بندر دیر با بیان اینکه شاه‌بیت بیانیه گام دوم انقلاب امید به آینده بود، افزود:انقلاب اسلامی نشان داد که می توان با نظامی دینی مشکلات دنیا را حل کرد  و شعارهای انقلابی مانند عزت و استقلال و خودباوری هم مختص زمان خاصی نیست بلکه باید همواره زنده بماند.

وی با اشاره به مهمترین پیام‌های حضور رئیس جمهور سوریه در ایران، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران علی‌رغم مشکلات اقتصادی  سال‌های اخیر در نگاه کلی یک مدل نظام و انقلاب قابل ارائه و الگوگیری برای دیگر کشورهاست و دشمنان نیز از همین قضیه عصبانی هستند.

خطیب جمعه دیر گفت:  تجلیل از خدما ت ایران در مبارزه با تروریست و تثبیت سیاسی دولت سوریه با آغاز سفرهای خارجی بشار اسد و پاسخی به حامیان غربی عربی تروریست‌ها مبنی بر اینکه ایران و سوریه عمق راهبردی هستند  از پیام‌های دیگر این سفر بود و از طرفی بازتاب  خوبی در سطح رسانه‌های دنیا در ساعات اولیه داشت که می‌توانست برگ برنده‌ای برای جبهه مقاومت و ایران باشد.

بحرانی با بیان اینکه حرکت آقای ظریف ناپسند بود،افزود: متاسفانه با اقدام کودکانه آقای ظریف این سفر ارزشمند تحت‌الشاع قرار گرفت و با ایجاد شکاف بین نیروهای داخلی  بازتاب این سفر تدوام پیدا نکرد در حالی که رهبری قبلا فرموده بودند مسؤولین عواقب حرکات خود و عکس‌العمل دشمن بعد از آن را در نظر بگیرند.

وی با تقدیر از اقدام به موقع دریادلان پایگاه دریایی انصارالحسین(ع) منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه در توقیف شناورهای صید ترال عنوان کرد: پاسداران ما  به درخواست چندین ساله صیادان جامه عمل پوشاندند و با مصوبه شورای تأمین و حکم دادگاه برای مقابله با صید ترال با شجاعت وارد عرصه شدند و با کسانی که منافع مردم را به خطر می‌انداختند برخورد کردند.

بحرانی بیان کرد: قبل از انقلاب شاهان و پادشاهان با بی‌لیاقتی به هر بهانه‌ای بخشی از خاک کشور را به تاراج می‌دادند اما با استقرار نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم زیاده‌خواهی جبهه استکبار در هشت سال دفاع مقدس شهدای زیادی تقدیم اسلام کردیم اما یک وجب از خاک‌مان را از دست ندادیم.

وی در رابطه با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی ابراز کرد: منابع طبیعی نعمت خدادی و بستر حیات بشر و عامل توسعه پایدار و پایه ثروت ملت‌هاست اما بی‌توجهی به این منابع خدادادی و بهره‌برداری نامطلوب یاعث پدیده بیابان‌زایی و  آلودگی زیست‌محیطی و کمبود آب  وآلودگی هوا می‌شود که  برای استفاده صحیح از این منابع طبیعی نیازمند عزم ملی و فرهنگی عمومی  هستیم./فارس

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار