کد خبر : 56022 تاریخ ثبت : 1397/12/10 16:45:06
روزانه 3 هزار دانش‌آموز در نمازجماعت مدارس دیر شرکت می‌کنند رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر:

روزانه 3 هزار دانش‌آموز در نمازجماعت مدارس دیر شرکت می‌کنند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیرگفت :به جرأت می‌توانیم عنوان کنیم که روزانه نزدیک به سه هزار نفر از دانش‌آموزان شهرستان در نمازجماعت مدارس شرکت می‌کنند .

به گزارش مطاف24  احمد عبدالله‌زاده  در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز بندر دیر با بیان اینکه استمرار و بقای هر جامعه‌ای مستلزم انتقال رفتارها، ارزش‌ها ،دانش‌ها ومهارت‌ها به نسل جدید است، اظهار داشت: مهمترین وسیله‌ای که می‌تواند این مفاهیم را انتقال دهد آموزش و پرورش و مدرسه است که به عنوان خانه دوم قلمداد می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر افزود: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب با هدف گسترش و تعمیق ارزش‌های انقلاب اسلامی در نظام تعلیم و تربیت، شهیدان رجایی و باهنر که در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش بودند در تاریخ هشت اسفندماه 1359 نسبت به تاسیس نهاد امور تربیتی در مدارس و آموزش و پرورش اقدام کردند تا دانش آموزان با ارزش‌های انقلاب اسلامی آشنا شوند.

وی مهمترین هدف امور تربیتی را حفظ و حراست از مرزهای اعتقادی و عقیدتی دانست و عنوان کرد: این نهاد از بدو تأسیس تا امروز مجموعه وسیعی از عملکردها و وظایف گوناگونی به عهده داشته که در شهرستان دیر هم در حوزه امور تربیتی و معاونت پرورشی فعالیت‌های بسیار خوب و ماندگاری صورت گرفته و همواره دغدغه ما تربیت دانش‌آموزان مطابق با اهداف انقلاب اسلامی بوده است.

عبدالله‌زاده گفت: از مجموعه 800 نفر پرسنل آموزش و پرورش شهرستان دیر نزدیک به 100 نفر از همکاران در حوزه معاونت پرورشی  و در واحد‌هایی مانند کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب، دارالقرآن امام خمینی(ره)، مجموعه ورزشی شهدای دانش‌آموز، سالن‌های ورزشی، کانون‌های پرورشی ، معاونت‌های پرورشی ، مربیان پرورشی، بهداشت و مشاورین مدارس در حال خدمت‌گزاری هستند.

وی با بیان اینکه هر ساله در دو مرحله تعدادی از روحانیون از قم به مدارس شهرستان اعزام می‌شوند، ادامه داد: به جرأت  عنوان می کنیم روزانه نزدیک به سه هزار نفر از دانش‌آموزان شهرستان در نمازجماعت مدارس شرکت می‌کنند که در این راستا 18 روحانی از مدرسه علمیه شهرستان به همراه 42 نفر از همکاران فرهنگی در برپایی نمازجماعت همکاری دارند.

این مسؤول ابراز کرد: سالانه  با همکاری سپاه 800 نفر از دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور و مناطق جنگی اعزام می‌شوند و با همکاری نهادهایی مانند مدرسه علمیه برای نزدیک به هزار نفر از دانش‌آموزان پسر هشتم متوسطه اول و دختران سوم ابتدایی جشن تکلیف می‌گیریم.

عبدالله‌زاده با اشاره به اجرای طرح شهید بهنام محمدی در هشت مدرسه شهرستان، افزود: همچنین 400 نفر از دانش‌آموزان هر ساله در فعالیت‌های فرهنگی و هنری و 300 نفر هم در فعالیت‌های قرآن، عترت، نماز و نهج‌البلاغه شرکت می‌کنند و در استان و کشور خوش می‌درخشند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر در رابطه با پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس اظهار کرد:هر ساله با حضور اساتید صاحب‌نظر کارگاه‌های فضای مجازی، اصول و حقوق شهروندی ، مهارت‌های زندگی، نوجوان سالم و آشنایی با خطرات مصرف مواد مخدر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه تعدادی از فرهنگیان با عتبات عالیات اعزام می‌شوند، اضافه کرد: در طول تابستان نیز علاوه بر برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، اردوهای زیارت اولی، مناطق مرزی، ورزشی و فرهنگی و هنری برای دانش‌آموزان  در دستور کار قرار دارد.

عبدالله‌زاده  با بیان اینکه یکی از بخش‌های دیگر ما سازمان دانش‌آموزی است که همکاری بین‌بخشی خوبی با سایر نهادها و ادارات دارد، یادآور شد: تمامی موفقیت‌ها  و فعالیت‌های صورت گرفته و همه این اقدامات مرهون تلاش‌های همکاران اداری و آموزشی و معاونان و مربیان پرورشی و بویژه در حوزه معاونت پرورشی است./فارس

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار