کد خبر : 56003 تاریخ ثبت : 1397/11/28 17:52:15
جشنواره علمی پژوهشی جابر بن حیان در شهرستان دیر آغاز شد به میزبانی آموزشگاه سوره

جشنواره علمی پژوهشی جابر بن حیان در شهرستان دیر آغاز شد

با حضور مسؤولین، جشنواره علمی و پژوهشی جابربن حیان با شرکت 80طرح دانش‌آموزی در آموزشگاه سوره شهر دیر آغاز شد.

به گزارش مطاف24  احمد عبدالله‌زاده ظهر امروز در آیین آغاز جشنواره علمی و پژوهشی جابر بن حیان در آموزشگاه سوره دیر اظهار داشت: این طرح علمی چندین سال است که در سطح مدارس ابتدایی کشور برگزار می‌شود و شهرستان دیر نیز تاکنون در سطح استان و کشور رتبه‌های خوبی به دست آورده است که از همکاران فرهنگی و دانش‌آموزان تشکر می‌کنیم.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر با بیان این که طرح جابر بن حیان در راستای ارتقاء سطح علمی، پرورش خلاقیت، تقویت مسائل پژوهشی و تقویت کارهای گروهی و تیمی دانش‌آموزان می‌باشد، افزود: در طرح یاد شده یک مسئله ایجاد و برای حل آن دانش‌آموزان به همراه معلمان خود بدنبال راه حل‌های مختلف این مسئله از طریق مشاهده، آزمایش، جمع‌آوری مستندات، مدل‌سازی ،فرضیه‌سازی به تحقیق و پژوهش می‌پردازند.
وی با اعلام این که در آموزش و پرورش بدنبال عمق بخشیدن به یادگیری دانش‌آموزان هستیم، عنوان کرد: از رهگذر برگزاری چنین جشنواره‌هایی یادگیری دانش‌آموزان عمیق‌تر و اثربخش‌تر خواهد بود و قطعا در آینده تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان اثرات خوبی دارد.
عبدالله‌زاده گفت: امسال در مرحله شهرستانی 80 طرح دانش‌آموزی در این جشنواره شرکت کرده‌اند که تا پایان هفته به نمایش گذاشته می‌شوند و پس از داوری در مجموع 10 طرح برتر انتخاب و به استان ارسال می‌شود، همچنین 10طرح برتر استانی نیز به مسابقات کشوری راه پیدا می‌کنند.
فرماندار شهرستان دیر با تقدیر از  همکاری آموزش و پرورش  و مدارس در برگزاری برنامه‌های دهه فجر بیان کرد: در دهه فجر امسال بالغ بر200 برنامه فرهنگی، علمی، عمرانی و دید و بازدید برگزار شد.
کریم علی‌حسنی با بیان این که شهرستان دیر از پتانسیل‌های بالایی در زمینه علمی، آموزشی، هنری و فرهنگی برخوردار است، افزود: قطعا امسال هم  شاهد کسب نتایج خوب دانش‌آموزان شهرستان در جشنواره علمی جابربن حیان خواهیم بود.
وی ادامه داد: در مبحث آموزشی متأسفانه دانش‌آموزان بیشتر با محفوظات سر و کار دارند که این مورد نقد است و برگزاری چنین جشنواره‌های علمی و پژوهشی می‌تواند دانش‌آموزان را به سمت کارهای عملی و درک عمیق‌تر موضوعات سوق دهد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار