کد خبر : 55984 تاریخ ثبت : 1397/11/20 11:39:22
چرا چهل سالگی انقلاب برای دنیای ابرقدرت ها مهم شده است؟

چرا چهل سالگی انقلاب برای دنیای ابرقدرت ها مهم شده است؟

مقاله ای ازسید محمد تقی موسوی کراماتی در مورد چهلمین سالگرد انقلاب جمهوری اسلامی ایران

به گزارش مطاف24  به نظر می رسد سلامت حرکت انقلابی یک امت در فرایند زمانی ۴۰ سالگی، آغاز نوینی باشد برای ورود به یک دوره از ثبات ساختاری و هویتی که برتر از دوره چهل سالگی نخست است.

بالا رفتن قدرت تحلیل و درک شرایط ملی و بین المللی در پرتو تجربه های به دست آمده در بحران های مختلف، یک انقلاب را به آبدیدگی مطلوب برای رویارویی با تحولات آینده میرساند. یافتن آرامش خاطر در تصمیم گیری های کلان و رسیدن به پختگی در مدیریت و حرکت در عرصه های مختلف با رویکردی آرمانخواهانه، می تواند نوید بخش یک دوره قدرت ساز برای یک انقلاب پویا باشد. دوره چهل سالگی انقلاب رسیدن به تکامل مطلوب با حضور عناصر حیات بخش سه گانه آرمان گرایی، خردگرایی و قدرت مدیریتی است.
اما بزرگترین هنر انقلاب، پایداری در برابر یورش قدرت های خارجی نیست بلکه ماندگاری آن از دست جاه طلبی های نیروهای مسخ شده درون انقلابی است.

زیرا هیچ انقلاب بزرگی در تاریخ، مغلوب نیروهای خارجی نشده است اما با دست نامحرم برون آمده از آستین خودی، فراون خنجر در قلب آن فرو رفته است.

طی شدن روند خالص سازی درون انقلابی از التقاط و تحریف و وادادگی و وابستگی، نیازمند یک دوره چهل ساله است.آری بزرگترین خطری که هر انقلاب را تهدید می کند خطر انقلابی های پشیمان و خسته و دور افتاده از اصالت و هویت و مبارزه و افتاده در ثروت و سازش است خطر انقلابی هایی که در صورت و ظاهر ماندند و درون و باطن را به دست فراموشی سپردند.

آنانکه برآنند با چرخش عکس خود، انقلاب را هم بر عکس بچرخانند. ترسیدن را تاکتیک و عقب نشینی از اصول انقلابی را رفتارهای دیپلماتیک بنامند. سازش را عقلانیت و امتیاز دادن به اجنبی را مصلحت بخوانند.
چهل ساگی انقلاب جشن ماندگاری انقلاب پابرهنگان در برابر انقلاب مرفهان بی درد است و چهل سالگی انقلاب جشن ماندگاری است برای اصل من انقلابی ام دیپلمات نیستم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار