کد خبر : 55976 تاریخ ثبت : 1397/11/18 08:53:38
 صنایع نفت و گاز به تقویت زیرساخت‌های قرآنی استان بوشهر کمک کنند مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر:

صنایع نفت و گاز به تقویت زیرساخت‌های قرآنی استان بوشهر کمک کنند

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر گفت : صنایع نفت و گاز در راستای اجرای پیوست فرهنگی به تقویت زیرساخت‌های قرآنی کمک کنند.

به گزارش مطاف24  ابراهیم مرادی با تبریک دهه فجر و گرامیداشت ایام فاطمیه اظهار داشت: فعالیت‌های قرآنی بعد از انقلاب  پیشرفت‌های خوبی داشته و قاریان و حافظان زیادی تربیت شده‌اند و از طرفی شوق جامعه به معنویت بیشتر شده و مردم می‌دانند که هیچ جایی بهتر از حوزه قرآنی برای باقیات الصالحات نیست.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر با اعلام اینکه در استان بوشهر 340 مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی وجود دارد، بیان کرد: استان بوشهر استانی قرآنی است و ما با راه اندازی کاروان قرآنی با بهره گیری از ظرفیت بهترین قاریان استان بدنبال برگزاری محافل قرآنی در سراسر استان و حتی روستاها هستیم.

وی وضعیت وقفیات قرآنی در استان بوشهر را ضعیف خواند و عنوان کرد: در راستای فرهنگ سازی عمومی به منظور جذب مشارکت‌های مردمی برای توسعه فعالیت‌های قرآنی و هدایت نذورات مردم به سمت فعالیت‌های قرآنی و نیز ساماندهی و استفاده بهینه از سرمایه‌های موجود و پراکنده مردمی طرح «هر ایرانی یک خیر قرآنی» در دستور کار قرار دارد.

مرادی با بیان اینکه پروژه‌های عظیم نفت، گاز و نیروگاه هسته‌ای استان باید پیوست فرهنگی داشته باشد، گفت: انتظارات مردم از حوزه صنعت در رابطه با توجه به حوزه پیرامونی خود محقق نشده و خود مسؤولین نیز به این مهم اقرار کرده اند که توقع ما این است همزمان با اجرای این پروژه های بزرگ ملی به مسئله پیوست فرهنگی نیز توجه ویژه ای شود.

وی با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های قرآنی بعد از انقلاب چشمگیر بوده است، افزود: در حوزه سخت افزاری متأسفانه زیر‌ساخت‌های خوبی در استان وجود ندارد به گونه‌ای که فعالان قرآنی ما در شهرستان‌ها حتی از یک پایگاه و مکان قرآنی برای انجام فعالیت‌های خود محروم هستند که انتظار داریم هم حوزه صنعت و هم خیرین در این زمینه ورود کنند تا شعار «هر ایرانی یک خیر قرآنی» محقق شود.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر یادآور شد: اتحادیه قرآنی تمام طرح‌ها و فعالیت‌های قرآنی استان مربوط به سازمان اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و اداره کل ارشاد را اجرا می‌کند و سال‌ آینده  60 برنامه قرآنی سازمان دارالقرآن از طریق سازمان تبلیغات اسلامی به اتحادیه قرآنی واگذار و ما هم اجرای آن را به مؤسسات و خانه‌های قرآن  واگذار می‌کنیم و همچنین با ادغام مؤسسات با اتحادیه کشوری نویدبخش انجام فعالیت‌های قرآنی با شیب بهتری می‌باشد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار