کد خبر : 55968 تاریخ ثبت : 1397/11/12 20:31:30
انقلاب دستاوردهای بزرگی داشته است امام جمعه دیر:

انقلاب دستاوردهای بزرگی داشته است

امام جمعه دیر گفت:انقلاب ما در عرصه‌های مختلف مادی و معنوی دستاوردهای بزرگی داشته است

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی  امروز در خطبه‌های نمازجمعه دیر با گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن‌ اسلامی و آغاز چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت:  سه عامل  اصلی مکتب و ایدئولوژی اسلامی، ایثارگری و حضور مردم در صحنه و رهبری امام خمینی(ره) موجب پیروزی انقلاب شد.

امام جمعه بندر دیر عامل اصلی پیروزی انقلاب را رهبری‌های داهیانه امام راحل دانست و افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی همه مردم را حول محور اسلام متحد و جامعه غرب زده ما را متحول کرد.

وی ادامه داد: انقلاب ما قبل از آنکه سیاسی  و اجتماعی باشد یک انقلاب فرهنگی بود و تحول روحی و روانی مردم  باعث شد ضد ارزش‌ها را کنار بگذارند و به ارزشها بها دهند.

حسینی گفت:حضرت امام(ره) با تدابیرحکیمانه خود مبارزاتش را بر اساس معیارهای اسلامی پیش برد.

وی با بیان اینکه باید نقش مردم را در انقلاب ارج نهاد، عنوان کرد: با این حال اگر ولایت و رهبری امام و بعد از رحلت ایشان رهبری‌های داهیانه امام خامنه‌ای مدظله‌العالی نبود نمی‌توانستیم در مقابل توطئه‌های دشمنان مقاومت کنیم.

خطیب جمعه بندر دیر یادآور شد: امروز هم برای تداوم انقلاب نیاز به عوامل گذشته داریم و باید ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری را در خود تقویت کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد:در ۲۲ بهمن‌ماه و چهلمین سال پیروزی انقلاب با حضور چشمگیر خود پوزه دشمن را به خاک می‌مالیم.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه انقلاب ما در عرصه‌های مختلف مادی و معنوی دستاوردهای بزرگی داشته است، تأکید کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای بزرگ انقلاب پیشرفت‌های علمی ما بویژه در زمینه فناوری هسته ای و نانوتکنولوژی و فناوری فضایی بوده است.

وی با بیان اینکه بازگشت هویت دینی و خودباوری از دستاوردهای مهم معنوی انقلاب است،تصریح کرد: اگر بناست ایران اسلامی را با سایر کشورها مقایسه کنیم باید سه عامل اهداف، امکانات و موانع را در کنار هم ببینیم.

حسینی گفت: ما از مشکلات معیشتی مردم بی‌خبر نیستیم اما نباید دستاوردهای بزرگ را هم نادیده بگیریم البته تمام دستگاه‌ها دست به دست هم دهند و مشکلات مردم را رفع کنند.

وی عنوان کرد: اروپایی‌ها اخیرا گفته‌اند ساز و کار مالی با ایران را ثبت کرده‌ایم که ما انتظار داریم این مهم عملیاتی شود و روی کاغذ نماند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار