کد خبر : 55961 تاریخ ثبت : 1397/11/11 17:17:19
گازرسانی100 درصدی روستاهای شهرستان دیر تا اوایل سال آینده کارنامه 40 ساله انقلاب در بندر دیر؛

گازرسانی100 درصدی روستاهای شهرستان دیر تا اوایل سال آینده

اوائل سال آینده با اتمام گازرسانی به روستای جاشک 100 درصد روستاهای شهرستان دیر از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

به گزارش مطاف24  اگر چه شرکت ملی گاز ایران با سرمایه اولیه 25 میلیارد ریال در سال 1344 هجری شمسی تأسیس گردید اما در دوران قبل از انقلاب به تعداد انگشتان یک دست هم در کشور گازرسانی وجود نداشت در حالی که خوشبختانه بعد از انقلاب شاهد میانگین گازرسانی 97 درصدی در شهرها و 81 درصدی در روستاهای کشور بوده‌ایم و به تبع آن در استان بوشهر نیز 99 درصد خانوار‌های شهری و 94 درصد روستائیان از نعمت گاز برخوردار شدند.

اداره گاز شهرستان دیر در سال 85 راه اندازی و اولین اشتراک گاز در سال 86 واگذار شد و اکنون با گذشت بیش از یک دهه از استقرار این اداره در شهرستان شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاها هستیم.

در حال حاضر 421 کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرستان وجود دارد که 283 کیلومتر آن در حوزه شهری و 138 کیلومتر در روستاها می باشد.

خوشبختانه در این مدت تمام شهرهای شهرستان به صورت 100 درصد گازرسانی شده‌اند و از بین روستاها نیز آنهایی که قابلیت گازرسانی داشته‌اند تنها روستای جاشک باقی‌مانده که کار شبکه‌گذاری آن در حال انجام است و اوائل سال آینده با گازکشی به این روستا 100درصد روستاها نیز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

در حال حاضر  12 هزار و 316 علمک گاز در شهرستان دیر نصب شده و 11 هزار و415 خانوار مشترک گاز هستند که 10 هزار و یک اشتراک شهری و هزار و 414 اشتراک مربوط به روستاهاست.

رئیس اداره گاز شهرستان دیر اظهار داشت: در سال‌های اخیر عملیات گازرسانی به پتروشیمی متانول کاوه به عنوان بزرگترین مجتمع تولید متانول خاورمیانه به طول 17 کیلومتر انجام گرفته و گازرسانی به پتروشیمی متانول سیراف نیز در حال انجام است.

محمد حسینی  افزود: همچنین دو کارخانه رب گوجه‌فرنگی واقع در روستاهای شهنیاء و مل خرگ نیز گازرسانی شده‌اند.

وی با بیان اینکه اکنون شبکه‌ها پراکنده در سطح شهر دیر، بردستان و دوراهک در حال انجام است، عنوان کرد: توسعه شبکه در هر جای شهرستان بدون اینکه مردم منتظر بمانند انجام می‌شود.

این مسؤول گفت: نصب کنتور برای مشترکین در کمتر از 48 ساعت انجام می‌شود و توزیع قبول نیز بصورت آنلاین است.

رئیس اداره گاز شهرستان دیر خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ساختمان این اداره در سال96 با اعتبار 28 میلیارد ریال در سه طبقه و زیربنای هزار و 435 متر مربع آغاز شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار