کد خبر : 55948 تاریخ ثبت : 1397/11/7 17:20:13
مراسم فاطمیه در جوار شهدای گمنام بردستان+تصاویر و فیلم برگزار شد؛

مراسم فاطمیه در جوار شهدای گمنام بردستان+تصاویر و فیلم

مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام حیدری کاشانی کارشناس برنامه «سمت خدا»و مداحی اسلام میرزایی در جوار شهدای گمنام شهر بردستان برگزار شد.

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری‌کاشانی شب گذشته به مناسبت ایام فاطمیه در جوار شهدای گمنام شهر بردستان با بیان اینکه اسلام دین اسوه‌گرایی و اسوه‌سازی است، اظهار داشت: مهمترین راه برای رسیدن به خدا اقتدا به اسوه‌هاست.

کارشناس برنامه تلویزیونی «سمت خدا» با اشاره به اینکه مهمترین بخش تربیت و شخصیت، اسوه‌سازی است، افزود: یکی از برترین اسوه‌ها وجود حضرت زهرا(س) است که الگوپذیری از این بانوی جهان اسلام همان پیروی از پیامبر اکرم(ص) است.

وی عنوان کرد: در عصری که استکبار جهانی دو هزار و 500 عرفان نوظهور و دروغین بوجود آورده و حتی شیطان‌پرستی و هم‌جنس گرایی را عرفان می نامد باید با اقتدا به شخصیت حضرت‌ زهرا(س) خود را از این ورطه نجات دهیم و در صراط مستقیم حرکت کنیم.

حیدری کاشانی یاد آور شد: فرهنگ شیعه که با عرفان فاطمی شناخته می‌شود در نقطه مقابل عرفان‌های کاذب قرار دارد.

وی گفت: شهدای ما تربیت‌یافتگان عرفان فاطمی بودند که گوی سبقت را در رسیدن به سعادت و رستگاری از دیگران ربودند.

مدیر کانون مهدوی طلیعه ظهور ابراز کرد: سلوک فاطمی عاشق تربیت می‌کند و شهدای عزیز ما معجره عرفان فاطمی هستند.

وی افزود: در این وانفسا و هیاهوی خطرسازی که شیطان‌صفتان به راه انداخته‌اند باید با اقتدا به شهدا که حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دادند بتوانیم مسیر راستین را پیدا کنیم.

حیدری کاشانی با بیان اینکه عرفان فاطمی هنر بندگی عاشقانه را به ما می‌آموزد ، تصریح کرد: همه وظیفه داریم پیام عرفان شهدا که همان عرفان فاطمی است را در زندگانی خود جاری کنیم و در تبلیغ و ترویج آن در جامعه کوشا باشیم.

این کارشناس مهدویت و عرفان اسلامی خاطرنشان کرد: همانگونه که شهدا از فضای گناه‌آلود دور می‌شدند ما نیز باید این گونه باشیم.

در این مراسم باشکوه، اسلام میرزایی از مداحان کشوری دقایقی به مرثیه‌سرایی و مداحی پرداخت و عزاداران فاطمی در سوگ حضرت زهرا(س) سینه زدند.

 

 

انتهای پیام/

*برای دیدن فیلم کوتاهی از مداحی اسلام میرزایی روی آخرین عکس کلیک کنید.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار