کد خبر : 55947 تاریخ ثبت : 1397/11/5 15:56:58
دستاوردهای انقلاب برای مردم بازگویی شود/ مسؤولین به فکر معیشت مردم باشند امام جمعه بندر دیر:

دستاوردهای انقلاب برای مردم بازگویی شود/ مسؤولین به فکر معیشت مردم باشند

امام جمعه بندر دیر گفت: دستاوردهای چهل ساله انقلاب در رسانه‌ها و فضای مجازی بازگو شود و مسؤولین نیز با نظارت جدی بر بازار به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند.

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیر با بیان اینکه ماه بهمن ماهی سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب و کشور ماست، اظهار داشت: تمام اقشار جامعه بویژه جوانان با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه‌ها و فضای مجازی و پاسخ‌گویی به شبهات تو دهنی محکمی به دشمن بزنند و مردم را به آینده امیدوار کنند.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه دشمنان در آستانه چهلمین سال انقلاب بدنبال ایجاد یأس و ناامیدی در بین جامعه هستند، عنوان کرد: بخشی از گرانی‌ها در بازار ناشی از تحریم‌های دشمن است اما بخش دیگر آن به کنترل و نظارت مسؤولان بر بازار بر می‌گردد که باید در این زمینه چاره‌جویی و به مشکلات معیشتی مردم توجه جدی شود.

خطیب جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: انقلاب ما انقلابی ارزشی و فرهنگی بود و مردم به بازگشت ارزش‌های دینی در جامعه افتخار می‌کردند که امروز نیز باید در مقابل دشمن این روحیه را حفظ کنیم.

وی افزود: دشمن با مطرح کردن مسئله رفاه و آسایش بدنبال کمرنگ کردن دستاوردهای فرهنگی و ارزشی نظام  و به حاشیه بردن آنهاست.

حسینی با اعلام اینکه بزرگترین دستاورد انقلاب، استقلال سیاسی است، ادامه داد: متأسفانه افراط و تفریط‌هایی که در برخی مسائل در کشور وجود دارد این ذهنیت را در برخی ایجاد کرده که کشور ما زیر سلطه دشمن می رود در حالی که با وجود رهبر فرزانه انقلاب و با حضور پر شعور مردم در صحنه هیچ خطری استقلال ما را تهدید نمی‌کند.

وی با بیان اینکه امام روح خود باوری را در کالبد این ملت دمید، گفت: بازگشت به هویت ملی، احساس خودباوری، مردم‌سالاری دینی، عزت و استقلال و پیشرفت‌های ما در عرصه فناوری‌های نوین و صنعت هسته‌ای و موشکی و نانو تکنولوژی همه از دستاوردهای انقلاب است.

امام جمعه بندر دیر یاد آور شد:  امروز ایران اسلامی الگویی برای همه آزادی‌خواهان و استقلال‌طلبان جهان است و فریاد «مرگ بر آمریکا» در سراسر جهان به گوش می رسد لذا قدر دستاوردهای مادی و معنوی انقلاب را بدانیم.

وی افزود:  شتاب علمی کشور نباید کاهش یابد یا متوقف شود بلکه تا رسیدن به نقطه اوج باید آن را تقویت کرد.

حسینی با بیان اینکه مسؤولان در موقعیت کنونی از بیان مسائل حاشیه‌ای بپرهیزند، تأکید کرد: مردم ما حق استفاده از فضای مجازی را دارند منتها باید با مدیریت صحیح ضمن استفاده از این فرصت، تهدیدهای آن را نیز کاهش دهیم.

وی ابراز کرد: آمریکایی‌ها از یک طرف در مسائل داخلی کشورها دخالت می‌کنند یا خبرنگاری را به جرم مسلمان بودند بازداشت و شکنجه می‌دهند و از آن طرف ایران را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند.

خطیب جمعه دیر با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری مراسمات ایام فاطمیه  گفت: همانگونه که از مظلومیت حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) صحبت می‌کنیم باید از حوادث صدر اسلام درس بگیریم چرا که ممکن است خودمان نیز دچار این مسائل شویم.

وی عنوان کرد: امروزه نیز عده ای  با دم زدن از خط امام و استفاده ابزاری از نام امام در مقابل مقام معظم رهبری می ایستند و به آرمان‌های امام پشت می کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار