کد خبر : 55922 تاریخ ثبت : 1397/10/16 17:41:21
نبود هتل و اقامتگاه معضل اصلی مسافران در «دیر» / ظرفیت گردشگری دریایی مغفول مانده است

نبود هتل و اقامتگاه معضل اصلی مسافران در «دیر» / ظرفیت گردشگری دریایی مغفول مانده است

گردشگران خواستار احداث مسافرخانه و اقامتگاه مناسب در بندر دیر و استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی شدند.

به گزارش مطاف24 این روزها در فصل زمستان قرار داریم و بیشتر نقاط کشور شاهد سرما و دمای زیر صفر هستند اما در جنوب کشور شرایط آب و هوا بسیار مطبوع و دلچسب است  به گونه ای که اگر فرصتی پیش بیاید مسافران حضور در جنوب و قدم زدن در کنار ساحل زیبای خلیج فارس را از دست نمی دهند.

 وجود جاذبه های گردشگری و تاریخی و زیارتی متعدد در شهرستان دیر موجب شده تا در طول سال میزبان مسافران زیادی از شهرها و استان های دیگر باشد که باید از این ظرفیت بزرگ به خوبی بهره برداری کرد.

با توجه به این همه جاذبه های گردشگری که در شهرستان دیر وجود دارد آن طور که باید برای شناسایی این پتانسیل های بزرگ فعالیت چشمگیری صورت نگرفته است.

بندر دیر با وجود جزایر زیبا و سواحل ماسه ای که دارد قطعا می تواند مقصد خوبی برای مسافران باشد تا لحظاتی را بدور از هیاهوی شهرهای بزرگ با آرامش خیال در این منطقه سپری کنند.

مشکل اصلی مسافران نبود محل اسکان مناسب است

یکی از مشکلات خدمات گردشگری نبود مکان ‌های سکونتی ، مسافرخانه ها و هتل ‌های مناسب در تمام فصول سال و برای همه قشرهای جامعه با درآمدهای مختلف است.

علیمردانی که شهر دیر را برای مسافرت انتخاب کرده است به خبرنگار فارس گفت: خوشبختانه فضای شهر دیر نسبت به گذشته خیلی بهتر شده و طبیعت آن نیز چشم نواز و امکانات خوبی نیز در پارک ها فراهم است.

یکی دیگر از مسافران هم که به اتفاق دوستان و خانواده هایشان به بندر دیر آمده اند، اظهار کرد: من قبلا پنج سال در استان بوشهر کار کرده ام و آنچه الان می بینم نسبت به گذشته پیشرفت های خوبی در بحث زیرساخت هایی چون آسفالت خیابان ها  و  پارک ها در شهر دیر صورت گرفته است.

مسافر دیگری که  کارمند پتروشیمی آریاساسول و اصالتا خرم آبادی است، عنوان کرد: مردم جنوب خیلی مهمان نواز و خونگرم و مهربان هستند.

بی توجهی به صنعت گردشگری دریایی در بندر دیر

وی گفت: برای اولین باری است که به شهر دیر می آیم و طبیعت زیبا و ساحل این شهر نیازمند توجه بیشتری از سوی مسؤولین است.

این مسافر با بیان اینکه متأسفانه در جنوب به صنعت گردشگری دریایی توجهی صورت نگرفته است، بیان کرد: با سرمایه اندکی می توان جاذبه های گردشگری بسیار خوبی در ساحل دیر فراهم کرد که علاوه بر اشتغالزایی برای بومیان منطقه می تواند در جذب گردشگر نیز تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: با راه اندازی بازی های دریایی مانند قایق سواری و غیره می توان از نعمت دریای زیبا و پاک این منطقه به خوبی استفاده کرد.

یکی از مسافران که اهل فیروز آباد استان فارس  است، گفت: نسبت به گذشته وضعیت شهر دیر خیلی بهتر شده و کارهای خوبی انجام گرفته است.

احمدزاده ابراز کرد: عمده ترین مشکل ما که هر از گاهی سری به شهر دیر می زنیم نبود محل اسکان  و مسافرخانه است که این مشکل در کل منطقه جنوب وجود دارد.

وی افزود: برای جذب گردشگر باید زیرساخت هایی همچون اقامتگاه مناسب در شهرها ایجاد شود و این نیاز اولیه هر گردشگری است.

نوجوانی هم که به همراه خانواده اش از شهر جم به دیر آمده است از وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی پارک ساحلی گلایه کرد.

احداث هتل گردشگری و راه اندازی تفریحات دریایی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

رئیس شورای اسلامی بندر دیر در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های ما بحث ایجاد محل اسکان مناسب برای مسافران و گردشگرانی است که وارد شهر دیر می شوند.

محمد خاکی افزود: خوشبختانه با پیگیری هایی که داشته ایم یک سرمایه گذار برای احداث هتل گردشگری در شهر دیر اعلام آمادگی کرده است و زمینی نیز برای اجرای این پروژه مشخص کرده ایم.

وی با بیان اینکه هفته گذشته پیست قایقرانی در دیر راه اندازی شد، بیان کرد: در بحث گردشگری دریایی نیز مجوز های لازم صادر شده و با کمک بخش خصوصی بازی ها و تفریحات دریایی مانند جت اسکی در دیر در دستور کار قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر دیر گفت: همچنین برای دسترسی بهتر شهروندان و مسافران تعدادی آلاچیق و پایه های روشنایی و سرویس های بهداشتی و حمام بزودی در کنار ساحل نصب می شود.

دو اقامتگاه بوم گردی در شهرستان دیر فعال است

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و رونق کسب و کار روستایی با حفظ مسائل زیست محیطی مجوز احداث اقامتگاه بوم گردی به متقاضیان داده می شود.

 سید هادی ابطحی با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی گردشگران بازدید از کوه نمک جاشک است، افزود: در حال حاضر دو اقامتگاه بوم گردی در روستای نرکو  بخش بردخون و جاشک بخش آبدان فعال و آماده خدمات دهی به گردشگران می باشند که تا سال آینده قطعا تعداد این اقامتگاه ها بیشتر می شود.

وی ادامه داد: در بحث گردشگری دریایی هم مجوز راه اندازی گشت های دریایی طبق روال قانونی و رعایت مسائل ایمنی و با مجوز شهرداری ها برای متقاضیان صادر می شود.

به گزارش فارس، با توجه بیشتر و ارتقا زیر ساخت های گردشگری بویژه در حوزه دریا و ساحل  ظرفیت های شهرستان دیر به خوبی معرفی می شود که نقش مهمی در جذب توریست و اشتغالزایی دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار