کد خبر : 55914 تاریخ ثبت : 1397/10/9 19:58:46
طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در مصلای بندر دیر / تجدید بیعت ساحل نشینان جنوب با ولایت روح بصیرت در کالبد دیری ها جاریست

طنین فریاد «مرگ بر آمریکا» در مصلای بندر دیر / تجدید بیعت ساحل نشینان جنوب با ولایت

مردم دریا دل بندر دیر بار دیگر با حضور باشکوه در همایش بزرگداشت نهم دیماه با آرمان های امام و انقلاب تجدید بیعت کردند.

به گزارش مطاف24 ساحل نشینان جنوب این بار هم با پای دل و با چشم بصیرت برای تجدید بیعت با امام و رهبر و مقتدای خود پا به مصلای شهدای محراب دیر گذاشته بودند تا بگویند که  آن حماسه ی ماندگار در تاریخ که در 9 دی رقم زدند را فراموش نکرده اند و همچنان پای آرمان های شهیدان و امام شهیدان ایستاده اند و هرگز فتنه گران کوردلی را که در روز عاشورای 88 به ساحت امام حسین(ع) اهانت کردند را نخواهند بخشید و ثابت قدم در مسیر ولایت ایستاده اند.

آری شب گذشته مصلای شهدای محراب بندر دیر سراسر شور و حماسه بود، حماسه ای از جنس ولایت مداری و بصیرت چه آنجا که پیرمردی عصا زنان آمده بود که بگوید تا پای جان با امامش خواهند ماند و چه آن سو تر که نوجوانی با عزمی راسخ دست در دست پدر برای فراگیری مشق بصیرت به این رزمایش بزرگ فرهنگی پیوسته بود.

همایش با شکوه بزرگداشت حماسه 9 دی امشب با حضور اقشار مختلف مردم و مسؤولین در مصلای شهدای محراب برگزار و فریاد های«هیهات من الذله» و «مرگ بر آمریکا» در فضای مصلا طنین انداز شد.

امام جمعه بندر دیر در این آیین با گرامیداشت حماسه نهم دی اظهار داشت: این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که ممتاز تر از 22 بهمن  و دوران دفاع مقدس است چون  در فضای غبار آلود فتنه تشخیص دشمن بسیار دشوار است و این حرکتی بدون برنامه ریزی و خودجوش بود که مردم آن را رقم زدند.

 حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: اگر بخواهیم اهمیت حماسه ی نهم دیماه را بدانیم باید ابتدا با بزرگی واهمیت فتنه را درک کنیم.

وی ادامه داد: در دوران پیامبر مسلمانان چون دشمنان را می شناختند در مبارزه با آنها شک نداشتند اما در دوران امیرالمؤمنین کسانی روبروی امام قد علم کردند که دارای سوابق انقلابی و جهادی و حضور چندین سال در رکاب پیامبر بودند و این موضوع باعث شد که افرادی فریب بخورند و برای مقابله با دشمن دستشان بلرزد و پاهایشان سست شود.

حسینی گفت: خطر فتنه 88 این بود که کسانی که در مقابل نظام ایستادند دارای سوابق انقلابی بودند و عکس یادگاری با امام راحل  داشتند و از یاران ایشان بودند که این مهم باعث شد فضای غبار آلود شود و عده ای فریب سوابق فتنه گران را خوردند.

وی با بیان اینکه در فضای فتنه به قطب نما و قبله نمای بصیرت نیاز داریم، بیان کرد: بصیرت یعنی اینکه بدانی شمر که قاتل امام حسین(ع) بود همان کسی است که در جنگ صفین به درجه حانبازی نائل آمد.

امام جمعه بندر دیر افزود: اهمیت 9 دی در این است که ملت ایران در آن فضای فتنه و غبار آلود حق را از باطل تشخیص داد و ولایت مداری پیشه کدر و به از ارزشها برخاست.

وی با بیان اینکه 9 دی یوم الله است و باید بزرگ داشته شود، خاطرنشان کرد: گناه فتنه گران داخلی این بود که با بیانیه ها و اطلاعیه های خود مردم را تحریک و دشمنان را امیدوار کردند و فرصت بزرگی که در پی حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات برای جمهوری اسلامی فراهم شده بود به ضرر نظام تمام شد.

حسینی اضافه کرد: فتنه 88 یک بیماری و ویروسی بود که با کار نظامی و اطلاعاتی و امنیتی بر طرف نمی شد و تنها حضور مردم بود که می توانست آن را خنثی کند و به جهانیان بفهماند که ملت از نظام و رهبر خود را حمایت می کند.

وی با اعلام اینکه 9 دی هر سال تجدید میثاق ملت با ولایت است، تصریح کرد: ما باید همیشه توجه داشته باشیم که عامل اصلی نگهدارنده و پاسدار انقلاب حضور مردم در کنار اقتدار نیروهای مسلح است که انقلاب ونظام را بیمه ودشمن را مأیوس می کند.

امام جمعه بندر دیر  با تأکید بر لزوم عبرت گیری از فتنه 88 یاد آور شد: با کمال تأسف برخی از مسئولین بازهم از سران فتنه حمایت می کنند و برخی خیلی راحت از کنار یوم الله نهم دیماه می گذرند و بدنبال کمرنگ کردن این روز بزرگ هستند.

وی با بیان اینکه 9 دی متعلق به این ملت ونظام است و یک مسئله جناحی و مربوط به یک جریان خاصی نیست، اضافه کرد: ما مسؤولانمان را دوست داریم و از آنها حمایت می کنیم اما از آنها می خواهیم مرزبندی خود را با فتنه گران مشخص کنند.

حسینی بیان کرد: مگر می شود در نظام اسلامی انسان مسؤولیت بپذیرد و همزمان با سران فتنه سر و سری داشته باشد ، این قابل قبول نیست.

وی گفت: دشمنان بیرونی چه در جریان پیروزی انقلاب وچه در سال های اخیر در عراق و سوریه و لبنان از ما شکست خورده اند واینکه ترامپ با خفت وخواری مخفیانه به عراق می آید نشان می دهد که اقتدار جمهوری اسلامی فرامنطقه ای است.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به اینکه برنامه دشمن لو رفته است، ابراز کرد: دشمن با تحریم و فشار اقتصادی و جنگ روانی و سرپوش گذاشتن بر دستاوردهای انقلاب در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب و بزرگنمایی مشکلات و سوء استفاده از کمبود ها ومشکلات مردم می خواهد به نظام ضربه بزند.

وی اظهار کرد: در مقابل نقشه دشمن علاوه بر اینکه مردم باید هوشیار و با بصیرت باشند از مسؤولان هم انتظار می رود به طور پیگیر حل مشکلات مردم باشند.

حسینی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که با بصیرت افزایی حل نمی شود و ائمه جمعه هم می تواند به مردم توصیه کند که در چارچوب قانون دنبال خواسته خود باشند اما تا کی باید به مردم توصیه کنیم لذا این مسؤولین هستند که باید تلاش شبانه روزی داشته باشند و از مشکلات مردم گره گشایی کنند.

وی با اعلام اینکه نباید دچار روزمره گی و حاشیه سازی بشویم، تأکید کرد:  متأسفانه این روزها برخی از جریان های سیاسی می خواهند با سوء استفاده از حادثه دلخراش جانباختن تعدادی از دانشجویان در سانحه واژگونی اتوبوس، دانشجویان را تحریک و به خیابان بکشند و یادر بحث عملیات کربلای چهار علیه سردار رضایی برنامه ریزی می کنند و به دنبال تحریک خانواده های شهدا هستند.

امام جمعه بندر دیر راه غلبه بر دشمن را ولایتمداری و حضور در صحنه دانست و افزود: دشمن بدنبال تبلیغ سوء علیه تریبون های نمازهای جمعه ، رسانه ملی و علمای هر منطقه است که مردم باید بصیرت داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دیر گفت: امروز همه آمده ایم تا یکبار دیگر با رهبر عزیزمان و سکان دار کشتی انقلاب امام خامنه ای بیت مجدد داشته باشیم.

مصطفی فخرایی افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی جشن های انقلاب امسال به صورت ویژه برگزار می شود.

وی ادامه داد: امیدواریم به فضل الهی ملت با بصیرت ایران از تنگنای فشار و محاصره اقتصادی دشمن با سرافرازی بیرون بیاید .

این مسؤول عنوان کرد: مردم همانگونه که در 9 دی 88 یکپارچه و همدل و همراه با بصیرت در صحنه آمدند و دشمن را ذلیل و خوار کردند، امسال و سال آینده که رهبری فرمودند دشمن در صدد فتنه است را باز هم به سلامت خواهند گذراند.

به گزارش فارس، در ادامه همایش باشکوه بزرگداشت 9 دی یکی از دانش آموزان دختر مقاله ای قرائت کرد، سپس گروه سرود مسجد المهدی(عج) سرودی خواندند و  در پایان جوایز مسابقات جام بصیرت اهداء شد، همچنین  به برندگان مسابقه کتبی هفته بصیرت نیز هدایایی تقدیم شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار