کد خبر : 55911 تاریخ ثبت : 1397/10/8 20:33:07
مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در بندر دیر برگزار شد+تصاویر با حضور مردم و مسئولین

مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در بندر دیر برگزار شد+تصاویر

پیش از ظهر امروز آیین ترحیم و بزرگداشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور مردم و مسئولین در بندر دیر برگزار شد.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سیدعلی حسینی پیش از ظهر امروز در آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی با تسلیت ارتحال این عالم ربانی اظهار داشت: عالمان متعهد و مسئول جایگاه بالایی دارند.

امام جمعه بندر دیر به جایگاه علمی آیت الله هاشمی شاهرودی اشاره کرد و افزود: وی از شاگردان برجسته و تراز اول شهید صدر ، آیت الله خویی و حضرت امام (ره) هستند و در سن جوانی به درجه اجتهاد مطلق و همه ابواب فقه به درجه اجتهاد رسیدند و تأیید آن را از اساتید خود گرفتند و از چهره های برجسته روحانیت انقلابی و مجاهد در منطقه بود و مقلدانی داشت.

وی عنوان کرد: این شخصیت بزرگ برخلاف افراد دیگر که وقتی زمینه مرجعیت آنها فراهم می شود در کارهای اجرایی ورود نمی کنند، بواسطه علاقه و اعتقاد به نظام اسلامی و دیدگاه حکومتی که داشتند و از طرفی اعتقاد ویژه به ولایت فقیه در پی تکلیف رهبری در شورای نگهبان، قوه قضاییه و مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئولیت پذیرفتند و آن عنوان مرجعیت را کنار گذاشتند.

حسینی  با اشاره به دو ویژگی بردباری و آینده نگری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ادامه داد: کسانی که وارد عرصه سیاسی می شوند گاهی اوقات دین و اخلاق را کنار می گذارند ولی ایشان این گونه نبود.

وی گفت: آیت الله هاشمی شاهرودی در مسائل سیاسی صاحب تحلیل بود و مسائل روز را به خوبی می دانست و در حوادث مختلف شاهد موضع گیری های بجا و صائب ایشان بودیم.

امام جمعه دیر این شخصیت را مدافع سرسخت ولایت ، رهبری و نظام برشمرد و افزود: در زمینه مبارزاتی چه زمانی که درکنار آیت الله صدر علیه رژیم صدام مبارزه می کردند و سه تن از برادرانشان شهید شدند تا تشکیل مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق توسط وی که از دل آن نیروهای مؤمن مجاهد بیرون آمدند و در جریان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ما علیه رژیم صدام جنگیدند همه از تأثیر گذاری ایشان است.

وی یاد آور شد: اگر امروز ایران اسلامی مورد حمایت مردم و دولتمردان عراقی است از برکات تلاش های این عالم مجاهد است.

حسینی اضافه کرد:علمای شیعه  مرزبان مرزهای عقیدتی و فرهنگی جهان اسلام و تشیع هستند و  با زبان، قلم و جان خود مانع از به انحراف کشیده شدن جامعه می شوند.

به گزارش فارس، در این مراسم بزرگداشت تعدادی از قاریان شهرستان  آیاتی از قرآن مجید را تلاوت کردند ، همچنین حجت الاسلام ابراهیم بحرانی مدیر مدرسه علمیه دیر مرثیه خوانی کرد.

براساس این گزارش این مراسم بزرگداشت به همت دفتر امام جمعه، حوزه بسیج قدس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و فرهنگی اجتماعی سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر برگزار شد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار