کد خبر : 55898 تاریخ ثبت : 1397/10/5 06:37:04
یوم الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است

یوم الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است

یک فعال سیاسی گفت: ۹ دی به جهان نشان داد که ملت ایران هیچ گاه از مسیر ولایت و رهبری دور نخواهد شد.

به گزارش مطاف24 به نقل از سپاس، در آستانه سالگرد 9 دی قرار داریم، روزی که جریان فتنه سبز در آن روز دفن شد و یکی از نکات ضروری در انبوه بحثهای سیاسی و  تحلیل معرفتی عمیق و دقیق از ریشه های و علل فتنه ای است که با آن مواجه بودیم.

در آستانه 9 دی با محمد رضا محمدحسینی فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی و فعال سیاسی خبرنگار ما مصاحبه ای انجام داد و در ادامه آمده است:

فتنه 88 را چگونه ریشه یابی می کنید ودلایل ان چه بئد و چه کسانی در داخل و خارج کشور ان را برنامه ریزی واجرا کرد؟

ریشه حوادث بعد از انتخابات88 در چند مورد است که به هم گره خورده یکی مجموعه افراد و گروه های غیر متشکلی است که از بدو پیروزی انقلاب با نظام تنومند و بارور جمهوری اسلامی ایران سر ناسازگاری داشتند که با لطبع طیف وسیعی را در برمی گیرد و از کسانی که با اصل نظام مخالف بودند و می گفتند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است، از کسانی که با موافقت با اصل نظام نسبت به ولایت مطلقه فقیه مخالفت می نمودند و از کسانی که با قبول ولایت مطلقه فقیه نسبت به مقام معظم رهبری سر تبعیت نداشتند.

فتنه آمریکایی اسرائیلی انگلیسی 88 با چراغ سبز استکبار جهانی و عوامل فتنه گر داخلی، معاندین، لیبرال ها، مزدوران و وطن فروشان و منافقین کلید خورد و ادامه پیدا کرد و در واقع سال ها برای چنین ایامی با هدف براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایستادن در روی ولایت برنامه ریزی نموده بودند و دلیل اصلی آن قدرت منطقه ای و مقاومت و اقتدار عزت مندانه ایران اسلامی بوده و هست که باعث شده از 40 سال قبل تاکنون بخصوص در سال88 با چنین فتنه انگیزی هایی ضمن زیر سوال بردن مشروعیت و مقبولیت و جمهوریت ایران و اسلام می خواستند آبروی ما را ببرند که الحمدلله محقق نشد.

ایا اهداف فتنه 88 محقق شد؟ دلایل عدم موفقیت آن چه بود؟

یک واقعیت را هیچ وقت نباید انکار کرد و آن این است که همیشه باید هوشیار باشیم و با بصیرت و زمان شناسی نسبت به اتفاقات پیرامون تصمیم گیری کنیم و آمادگی خویش را جهت مقابله با فتنه های احتمالی پیش رو حفظ کنیم.

البته با توکل بخدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام و حرکت در مدار ولایت و رهبری، فتنه گران فتنه88 به مدت 8 ماه به هنجار شکنی و قانون شکنی پرداختند و به کشور، نظام و ساختارهای قانونی وطنمان تهمت زدند و باعث چراغ سبز اربابان بی خرد و بی کفایت غربیشان گردیدند و لذت مشارکت 85 درصدی را به کام ملت و امام خامنه ای  تلخ نمودند ولی بطور کلی به یاری ذات اقدس احدیت و نقش بی بدیل در روشنگری عالمانه و فقیهانه ولی امر مسلمین بخصوص به هنگام مناجات در خطبه های نمازجمعه خرداد 88 با حضرت ولی عصر(عج) موفقیت دشمنان را ناکام گذاشت.

نقش 9دی در خاموش کردن فتنه 88 تا چه اندازه اهمیت دارد؟

روز 9 دی به حق روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گذاری گردیده هست و باید این حماسه تاریخی را یوم الله نسل سوم انقلاب نام گذاری کرد و به واقع مظهر نفوذ ناپذیری ملت شریف ایران اسلامی در برابر فتنه آمریکایی اسرائیلی انگلیسی 88 بود.

پیام حماسه یوم الله9دی این بود که مردم آگاه ما با دشمنان انقلاب مقابله می کنند حتی اگر مصادیق توطئه ها، فتنه ها و نیز نفوذ در داخل کشور متفاوت باشد و در حقیقت روح حرکت مردم همیشه در صحنه ایران در حماسه 9 دی 88 به عنوان منبع قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران باید حفظ گردد، ۹ دی به جهان نشان داد که ملت ایران هیچ گاه از مسیر ولایت و رهبری دور نخواهد شد.

آسیب های فتنه 88 در سطح اقتصادی سیاسی  اقتصادی  سیاسی  داخل وبین المللی چیست؟

هیچ وقت نمی توان نادیده گرفت که اقدامات طرح ریزی استکبار جهانی برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری دهم در بعد تاکتیکی و براندازی نظام سرافراز جمهوری اسلامی در بعد استراتژیک با رفتار نابخردانه سران فتنه آمریکایی اسرائیلی انگلیسی88 باعث شد هزینه های سیاسی و اجتماعی و معنوی زیادی بر کشور، نظام و نهادها تحمیل گردد.

خسارت هایی که باعث اقداماتی در حوزه اقتصادی آسیب رساندن به اموال عمومی و دولتی، ایجاد اختلال در کسب و کار مردم سیاسی و  زیر سوال بردن مشروعیت و مقبولیت نظام و اجتماعی افزایش آمار جرم و جنایت شد و بر هیچ کس پوشیده نیست که این سران فتنه بودند که با نامه نگاری به آمریکا خواستار اعمال فشار بیشتر بر ملت ایران و انجام تحریم های شدیدتر گردیدند.

بازگشت مهمترین رویکرد برگزاری سالروز حماسه 9 دی چه باید شد؟

به فرموده امام خامنه ای ادام الله ظله الشریف و در واقع 9 دی در تاریخ ماند و اثبات شد هر جا با هشیاری و آگاهی با توکل بخدای علیم و قدیر در مدار ولایت مطلقه فقیه به منویات رهبری عمل کردیم یقینا موفق هستیم و خواهیم بود انشاءالله. البته ما به حول و قوه الهی شاخ آمریکا را می شکنیم.

در خصوص  اهمیت محاکمه علنی سران فتنه بفرمایید؟

اولا سران فتنه گر آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بردند و بارها در محافل خصوصیشان اذعان داشتند که تقلبی در کار نبوده هر چند این جماعت پررو عرضه عذر خواهی ندارند، حال باید در انظار عموم از پیشگاه ملت و رهبری معذرت خواهی نمایند و به درگاه احدیت توبه کنند و علنا اعتراف کنند که خطا کردند و بگویند که تقلبی در کار نبوده است و باید دادگاه سران فتنه 88 بصورت علنی برگزار شود تا پرده از عصیانگری مشارالیه و حمایتهای اربابان غربیشان برداشته شود.

برنامه ریزان  حامیان فتنه 88 در حال حاضر چه برنامه و اهدافی دارند؟

یه مثال ساده، کشور لیبی همه امکانات هسته ای خویش را بوسیله قایق بصورت دو دستی تقدیم آمریکا نمود و در واقع همیشه غلام حلقه به گوش استکبار جهانی بود و به بیانی بهتر کاری نکرد ولی توسط غرب به تلی از خاک تبدیل شد.

حال می خواهم بگویم باید قدر نعمت ارزشمند سلامتی و امنیت برگرفته از اقتدار جوانان سلحشورمان در نیروهای مسلح و خون مطهر شهیدان را بدانیم و قدر عزت و سرافرازی و مقاومت ایران اسلامی عزیر را بدانیم که اگر جرات کنند کشوری که 40 سال است به یاری خدا تمام نقشه های استکبار جهانی و نظام سرمایه داری را نقش برآب کردیم یکیمان را زنده نمی گذارند.

علی ای حال فتنه گران، آل سعود، منافقین و کدخداپرستان و غربگرایان و آمریکا و اسرائیل هر روز در حال توطئه چینی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و باید با هوشیاری و بصیرت و عمل به سخنان ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای مدظله العالی رو به جلو قدم برداریم.

اهمیت باز خوانی حماسه 9 دی برای نسل جوانی و ایندگان در پیشگیری از انحراف انقلاب اسلامی از اهداف و ارمان های خود چیست؟

امیرالمومنین امام علی (ع) 3 ویژگی فکر کردند، ظاهر بین و سطحی نگر نبودن و عبرت گرفتن از حوادث را برای افراد بصیر بیان می کند.

ما نیز باید از خطاهایی که مرتکب شدیم عبرت بگیریم و به حق 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گذاری شده است و خدا کمک کرد و ملت ما با آگاهی و زمان شناسی به ندای هل من ناصر ینصرنی حضرت آیت الله امام خامنه ای لبیک گفتند و طومار توطئه های دشمنان داخل و خارج را در هم پیچیدند.

یادمان نرود 8 ماه کشور در بلا و آشوب بود و عکس امام امت پاره کردند و در روز قدس در ماه مبارک در جلوی چشمان روزه داران آب خوردند و شعارهای ساختارشکنانه سردادند و تا اینکه روز عاشورا پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند و تازه یادمان افتاد که ای دل غافل، باید همیشه آگاه و هوشیار باشیم و باید فتنه88 و حماسه 9 دی برای همه ادوار و نسل ها تبیین گردد.

گفتگو از: عابد تمدنی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار