کد خبر : 55894 تاریخ ثبت : 1397/10/4 08:25:57
بی سوادی در جامعه کاهش یافته/ اجرای برنامه های مختلف در هفته سوادآموزی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی بردخون مطرح شد

بی سوادی در جامعه کاهش یافته/ اجرای برنامه های مختلف در هفته سوادآموزی

بخشدار بردخون گفت: افراد باسواد وضعیت و شرایط بهتری نسبت به دیگران دارند و با تحقیقات انجام شده خانواده های موفق در بین افراد باسواد فراگیری بیشتری دارد و اهداف اجتماعی در این گروه بهتر محقق می شود.

به گزارش مطاف24  علی اخلاقی عصر امروز در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی بخش بردخون اظهار داشت: بی سوادی یکی از دروازه های مهم آسیب های اجتماعی در جامعه است که ضرورت دارد از همه توان و نیروی خود برای رفع آن تلاش کرد.

بخشدار بردخون افزود: افراد باسواد وضعیت و شرایط بهتری نسبت به دیگران دارند و با تحقیقات انجام شده خانواده های موفق در بین افراد باسواد فراگیری بیشتری دارد و اهداف اجتماعی در این گروه بهتر محقق می شود.

وی با بیان اینکه بی سوادی مطلق در جامعه کاهش یافته، گفت: شوراها، دهیاران، مسئولان و تشکل های مردم نهاد مشارکت بیشتری کنند تا جامعه ای بدون از بی سواد به دنیا معرفی کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز در این نشست اظهار داشت: نهضت سوادآموزی به عنوان یکی از نهادهای انقلابی نقش ویژه ای در باسوادی افراد جامعه و کاهش نرخ بی سوادی داشته و تاکنون اقدامات مؤثری در شهرها و روستاها اجرایی نموده است.

ظهیر محمودی با بیان ضرورت همکاری مسئولان و مردم افزود: با تلاش های نهضت سوادآموزی افراد بی سوادی به مدارج بالای تحصیلی دست یافته اند و برخی نیز مسئولیت های مهمی را به دست گرفته اند که نشان دهنده نقش مهم نهضت سوادآموزی در کشور است.

وی اضافه کرد: به صورت همگانی و مشارکتی تلاش کنیم قدمی در راستای ریشه کنی جهل و بی سوادی در جامعه برداریم چرا که بی سوادی منشأ عقب ماندگی و بسیاری از فرصت سوزی ها در بین افراد و جوامع است.

کارشناس سوادآموزی اداره نیز اظهار داشت: در سال 1396 از 33 نفر افراد دوره انتقال، 10 نفر و از 25 نفر یادگیرندگان دوره سوادآموزی تعداد 14 نفر مدرک قبولی دریافت نموده اند و 24 نفر نیز در دوره تحکیم حضور داشته اند.

حسن بردستانی افزود: در سال 1397 نیز از 11 نفر سهمیه دوره انتقال 35 نفر، از 30 نفر سهمیه سوادآموزی 35 نفر و از 10 نفر سهمیه دوره تحکیم تعداد 14 نفر جذب شده اند که بیش از انتظار بوده است.

وی با بیان اینکه حضور فیزیکی افراد در کلاس ها بسیار دشوار است، اضافه کرد: در هفته سوادآموزی برنامه هایی نظیر دیدار با مسئولان، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، بازدید از کلاس های درس و تقدیر از سوادآموزان و یاد دهندگان در منطقه اجرا می شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
بیسواد | 9 دى 1397 09:28:31 | ارسال پاسخ
0
0
بیسوادی کم نشده در عوض صاحب مدرک زیاد شده یکی از همین بیسوادها خود این اقای بخشدار هست سابقه و رزومه ایشون رو تو سایت بذارین
تا مشخص بشه ایشون دست نشانده الماسی هست. 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار