کد خبر : 55890 تاریخ ثبت : 1397/10/3 13:04:05
نهم دی خیزش مردمی در مقابل توهمات اصلاح‌طلبانه بود

نهم دی خیزش مردمی در مقابل توهمات اصلاح‌طلبانه بود

نهم دی خیزش مردمی در مقابل توهمات اصلاح‌طلبانه بود که کشور را به لبه پرتگاه کشاندند و حاضر به پذیرش مسئولیت سیاسی نشدند.

به گزارش مطاف24  محمود آوینی تحلیل گر سیاسی در مطلب ارسالی به سپاس نوشت: مردم دارای مسئولیت‌های گوناگون در اداره جامعه است، مسئولیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و.... بعنوان مثال، رأی‌دهی یک کنش سیاسی و پذیرش تبعات آن هم به معنای مسئولیت سیاسی است که در دموکراسی‌ها، مردمسالاری‌ها به عرف رایج و رویه اجتماعی تبدیل شده است.

به عبارت دیگر، رأی می‌دهند که حاکمان را برگزینند و هر چهار سال نیز اساس ارزیابی عملکرد ایشان است که در صورت عملکرد مطلوب، مجدد برگزیده می‌شوند و درغیر اینصورت، کاندید به فراموش‌گاه افکار عمومی می‌رود.

اما در جامعه ما، وضعیت به گونه‌ای دیگر است: برای انتخاب رئیس و وکیل، سرودست می‌شکنیم و تمام خطوط قرمز رو له‌ولورده می‌کنیم، ولی پس از برگزیدن، از رهبری و نظام توقع پاسخگویی داریم. عجبااااا...

این رفتار را از جانب اصلاح طلبان بیشتر شاهدیم: همانهایی ک ادعای تکلّم به انگلیسی و جهان‌دیدگی دارند؛ اما ذره‌ای به قواعد دموکراتیک باور ندارند و دموکراسی را به شرط چاقو خواستارند. اگر نامزدشان منتخب مردم شود، خودشان لیاقت داشته‌اند ولی اگر رأی لازم را نیاورند، «تقلب» شده است؛ متاسفانه عده‌ای هم با استدلالات چوبین قانع می‌شوند و ندای «رأی من کجاست» سرمی‌دهند.

«نهم دی»، خیزش مردمی در مقابل همین توهمات اصلاح‌طلبانه بود که کشور را به لبه پرتگاه کشاندند و حاضر به پذیرش مسئولیت سیاسی خود نشدند.

امروزه هم «من_پشیمانم» را ترند می‌کنند و شانه از مسئولیت خالی می‌کنند.

براستی اینان چه جماعتی هستند که اصلا هیچگونه مسئولیت ملی را پذیرا نیستند و همیشه از انقلاب و جمهوری، طلبکارند؟ به اوباما نامه می‌زنند و گرای تحریم می‌دهند، تمسخر مدافعان حرم می‌کنند و بشار را دیکتاتور می‌خوانند، ولی شیطان بزرگ را با احترام نام برده و فرزندانشان را مقیم آنجا می‌کنند و خود را پیرو خط امام می‌دانند؟

مخاطب این نوشتار، مردم هستند که انتخاب می‌کنند و به فرموده مقام معظم رهبری: هر چه انتخاب کنید برای خود انتخاب کرده‌اید/ انتخاب خوب شما به خودتان برمی‌گردد، انتخاب با غفلت هم بدی‌اش به خودتان برمی‌گردد/ با اختیار و اراده، کار را درست انجام دهید.
بیانات در دیدار مردم نجف‌آباد (١٣٩۴/١٢/٠۵)

انتهای پیام//

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار