کد خبر : 55885 تاریخ ثبت : 1397/9/30 21:39:27
نگاه به بیرون باید تبدیل به نگاه داخلی شود/روشنفکر کسی نیست که توانایی جامعه خود را محدود بشمارد حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

نگاه به بیرون باید تبدیل به نگاه داخلی شود/روشنفکر کسی نیست که توانایی جامعه خود را محدود بشمارد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما روشنفکر را کسی نمی دانیم که توانایی جامعه خود را محدود بشمارد و در مقابل غربی ها واداده عمل کند و به جای روی پای خود ایستادن متکی به بیرون باشد.

به گزارش مطاف24 به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در نشست حوزه و انقلاب اسلامی، چهل سال همگامی که در مدرسه دالشفا برگزار شد با اشاره به اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های بسیاری در جامعه اسلامی کسب کرده ایم، اظهار داشت: امروز در چهل سالگی انقلاب می توانیم بگوئیم در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فلسفی و... کارهای بسیار انجام گرفته است.
وی ادامه داد: ما ادعای حکومتی مبتنی بر دین و فقه را داریم پس با این رویکرد هنوز با آنچه که باید باشیم بسیار فاصله داریم.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: در این چهل سالگی باید نسبت به تلاش ها شکرگذار باشیم  و تلاش کنیم نواقص را اصلاح کنیم.
وی بیان داشت: امروز حوزه با شجاعت و فهم در مقابل تفکرات سکولاریسم اجتماعی ایستاده است که می گوید حوزه نباید با اداره جامعه کاری داشته باشد.
حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه ما در تمدن نوین اسلامی نگاه ویژه به کرامت انسانی، عدالت اجتماعی، اخلاق، استقلال واقعی و مباحثی این چنین داریم، ابراز داشت: از ابتدای انقلاب دو تفکر در کشور وجود داشت که یک تفکر تحت گفتمان امام و رهبری حکومت جامعه را بر اساس دین معرفی می کرد و تفکر دیگری در مقابل با تردید نسبت به این جریان سخت استقلال های اقتصادی و فرهنگی را مورد تهدید قرار داده و می گوید دین نمی تواند جامعه را اداره کند.
وی خاطرنشان شد: امام شعار ما می توانیم را به ما آموخت و امروز هم در همه حوزه ها به آنچه که خواستیم تونستیم برسیم البته هنوز در برخی موارد عملکرد مورد قبولی نداریم.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به برخی کنوانسیون ها مانند برجام و 2030، عنوان داشت: در خصوص این کنوانسیون ها نگرانی وجود دارد و این نوع نگاه به بیرون آزار دهنده می باشد؛ ما باید بدانیم که خودمان توانمند هستیم و نگاه به بیرون باید تبدیل به نگاه به توانمندی های داخلی شود.
وی افزود: امروز داشته های ما مورد هجمه دشمن قرار دارد؛ ما روشنفکر را کسی نمی دانیم که توانایی جامعه خود را محدود بشمارد و در مقابل غربی ها واداده عمل کند و به جای روی پای خود ایستادن متکی به بیرون باشد.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار