کد خبر : 55861 تاریخ ثبت : 1397/9/20 07:06:48
عدم حمایت مسؤولین از کارگاه های بومی علت تجمع و تحصن/قول نماینده فرماندار برای حل مشکلات+تصاویر

عدم حمایت مسؤولین از کارگاه های بومی علت تجمع و تحصن/قول نماینده فرماندار برای حل مشکلات+تصاویر

کارگران کارگاه های درب و پنجره سازی شهرستان جم طی دو روز گذشته با تجمع جلوی درب اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف جم به عدم حمایت مسؤولین از کارگاه های بومی اعتراض کرده اند.

به گزارش مطاف24  جمعی از کارگران کارگاه های صنف درب و پنجره سازی upvc شهرستان جم که روز گذشته جلوی اتاق اصناف شهرستان جم تجمع کرده بودند امروز نیز مجددا در جلوی این اداره حاضر شدند و خواستار حل مشکلات خود شدند.

عدم حمایت و بی توجهی مسؤولین از کارگاه های بومی

جمعی از کارگران در گفتگو با فارس علت تجمع و اعتصاب را عدم حمایت مسؤولین و بی توجهی به کارگاه های بومی عنوان کردند.

آنها تاکید داشتند که صدور بیش از حد مجوز کار برای غیربومیان سبب ورشکستگی کارگاه های بومی شده است و عده ای از آنها اعلام کردند که بیش از دو ماه است از کارگاه هایشان تعطیل شده است.

دستورالعمل جدید وزارت خانه سبب این مشکل شده است

علی خطیب رئیس اتاق اصناف شهرستان جم صبح امروز در جمع معترضین حاضر شد و اظهار داشت: متاسفانه این مشکل در تقریبا همه اصناف وجود دارد و مشکل به دستورالعمل جدید وزارتخانه است که طی آن باید به همه مراجعه کنندگان مجوز کار داد.

وی ادامه داد: ما مخالف این دستورالعمل هستیم اما برای عدم اجرای این کار نیازمند ورود فرماندار است که این دستورالعمل تصحیح شود.

برخورد جدی با کسانی که بازار را خراب کرده اند/حامی اصناف هستیم

اکبر حسینی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جم نیز در بین معترضین حاضر شد و گفت: ما حامی صنوف هستیم و هر جا لازم بوده حمایت کردیم اما باید راهکار قانونی وجود داشته باشد.

وی افزود: ما نماینده تولید کننده و اصناف هستیم ولی در راستای قانون، وقتی قانون دست ما را برای کمک بسته چاره ای نداریم جز اجرای قانون.

حسینی یادآور شد: رفع مشکلات مردم نیازمند ورود فرماندار و همه مسؤولین ذی ربط است تا ما نیز به انحصار طلبی محکوم نشویم، این امر نیازمند تغییر دیدگاه مردم و مشتری که سنتی است می باشد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط کلان اقتصاد دست ما نیست اما ما تلاشمان می کنیم و به عنوان عضو کمیسیون نظارت قول می دهم هر کمکی در توانمان باشد انجام دهیم و هرجا نیاز نیست از اعطای مجوز خودداری کنیم.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان جم تاکید کرد: هر کس بازار مردم را تخریب می کند به جد با وی برخورد خواهد شد.

قول نماینده فرماندار برای حل مشکلات کارگران

به گزارش فارس، نماینده  فرمانداری هم در جمع معترضین حاضر شد و گلایه های کارگران را شنید و قول پیگیری و رفع این مشکل داده شد.

کارگران امیدوارند با حمایت مسؤولین از کارگاه های بومی مشکلات به وجود آمده رفع شود و کارگاه هایی که در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند مجددا احیاء شوند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار