کد خبر : 55777 تاریخ ثبت : 1397/8/7 12:24:28
زنگ ایثار و شهادت در مدارس دیر نواخته شد آغاز هفته بسیج دانش آموزی

زنگ ایثار و شهادت در مدارس دیر نواخته شد

به مناسبت آغاز هفته بسیج دانش آموزی ، زنگ ایثار و شهادت در مدارس شهرستان دیر نواخته شد.

به گزارش مطاف24  به مناسبت آغاز هفته بسیج دانش آموزی ، زنگ ایثار و شهادت در مدارس شهرستان دیر نواخته شد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیر در آیین زنگ ایثار و شهادت در دبیرستان حافظ دیر با گرامیداشت یاد شهید حسین فهمیده اظهار داشت: شهید فهمیده ها در مکتب حسین بن علی(ع) مشق شهادت فرا گرفته اند و با الهام از عاشورا و قاسم بن الحسن(ع) در این مسیر قدم گذاشتند.


وی افزود:هزاران دانش آموز در دوران دفاع مقدس با تأسی از نوجوان 13 ساله امام حسن مجتبی(ع) راهی جبهه ها شدند و جنگیدند تا استقلال،آزادی و سربلندی ما بماند.
امام جمعه دیر با اعلام اینکه ما همواره دشمن داریم،ادامه داد: برای مقابله با دشمنان باید دشمن شناس باشیم و نقشه های آنان را بشناسیم.
وی با اشاره به اینکه برای ایستادگی در برابر دشمن باید متناسب با جنگی که به راه انداخته مقاومت کنیم،گفت: در برابر جنگ نظامی باید آمادگی نظامی داشته باشیم، در مقابل جنگ اقتصادی دشمن باید با تقویت اقتصاد مقاومتی و تولید ملی و صرفه جویی ایستادگی کنیم و در برابر جنگ فرهنگی باید بصیرت داشته باشیم.
حسینی با اعلام اینکه امروزه دشمن از طریق فضای مجازی به دنبال سست کردن اعتقادات و باورهای نسل جوان و دانش آموزان است،عنوان کرد: بصیرت ، ولایتمداری و شهادت طلبی و در خط رهبری حرکت کردن نیاز امروز جامعه ماست.
وی در رابطه با اعلام آمریکایی ها مبنی بر آغاز دور جدید تحریم ها از روز 13 آبان اضافه کرد: دشمنان این خواب آشفته را به گور خواهند برد و ما با گام های استوار و عزم جدی با مشت های گره کرده دشمن را عقب نشینی وادار می کنیم.
امام جمعه دیر تأکید کرد: بهترین مکان برای تقویت ایمان و آمادگی های نظامی و بصیریتی حضور در بسیج دانش آموزی است.


رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: همه ما بویژه دانش آموزان با الگو قرار دادن شهید فهمیده می توانیم در راستای اعتلای نظام تعلیم و تربیت و نظام اسلامی گام بر داریم.
احمد عبدالله زاده با تأکید بر اینکه اقتدار نظام اسلامی همواره از بسیج است، افزود: نوجوانان با حضور در بسیج دانش آموزی و داشتن تفکر بسیجی می توانند به جامعه کمک کنند./فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار