کد خبر : 55774 تاریخ ثبت : 1397/8/3 20:40:00
مردم آبدان همچنان چشم انتظار استقرار نمایندگی ادارات در این بخش هستند چندین سال از بخش شدن آبدان می گذرد؛

مردم آبدان همچنان چشم انتظار استقرار نمایندگی ادارات در این بخش هستند

با وجود گذشت چندین سال از بخش شدن آبدان اما مردم این بخش همچنان چشم انتظار استقرار نمایندگی ادارات هستند.

به گزارش مطاف24  بخش آبدان درفاصله ۴۵کیلومتری مرکز شهرستان دیر قرار دارد با جمعیتی بالغ بر 10هزار نفر و شغل اصلی مردم این بخش کشاورزی است.
آبدان یکی از بخش های مهم استان بوشهر به شمار میرود، این بخش را با نام قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل استان و کشور می‌شناسند اما مردم بخش آبدان انتظاراتی از مسئولان دارند.
با توجه به اینکه آبدان از سال ۹۲به بخش تبدیل شده است اما نمایندگی ثبت احوال کمیته امداد و شعبه اقماری تامین اجتماعی  هفته ای یک بار به مردم خدمت رسانی می کنند اما مردم بخش آبدان نیازمند ادارات از جمله نمایندگی     اداره ورزش و جوانان، بانک ملی و ملت اداره ثبت، نمایندگی آموزش وپرورش، پلیس راهنمایی و رانندگی هستند اما   تاکنون خبری از نمایندگی ادارات دراین بخش نیست.

زمانی که آبدان به بخش تبدیل شد مردم این بخش سجده شکر به جای آوردند اما با وجود چندین سال هنوز ادارات دراین بخش استقرار پیدا نکرده است.مردم بخش آبدان مردمی مومن و ولایت مدار هستند و 20 شهید را تقدیم انقلاب نموده است اما نباید مورد بی مهری مسئولان قرار گیرد.
یکی از شهروندان آبدانی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آبدان گفت: حالا که آبدان بخش شده است هیچ فرقی با گذشته نکرده است همه مشکلات مردم هنوز پا برجاست.
زینب احمدی یاد آورشد: مردم بخش آبدان جهت کارهای خود باید به مرکز شهرستان مراجعه کنند و این هم به فاصله ۴۵کیلومتر، اما مسولان باید پاسخ شفاف به مردم بدهند.
محمد احمدی دیگر شهروند آبدانی با اشاره به اینکه آبدان فقط بخشداری دارد بیان داشت: ما باید جهت کارهای روزمره  به مرکز شهرستان حتی استان مراجعه می کنیم که این مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است.
وی همچنین افزود: برای کارهای کوچک مانند پرداخت قبوض راهنمایی و رانندگی، صدور گواهینامه، صدور دفترچه باید به مرکز شهرستان مراجعه کنیم.
این شهروند از مسئولان خواست تا مشکلات مردم که همان استقرار نمایندگی ادارات است حل نمایند.
دیگر شهروند آبدانی ضمن گلایه از مسئولان بیان داشت: مسئولان باید خادم مردم باشند و اگر پست یا منصبی دارند به واسطه حمایت این مردم است.
فاطمه زارعی افزود: قطعا با استقرار نمایندگی ادارات در آبدان بخشی از مشکلات مردم حل می شود.
امام جمعه آبدان نیز به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: مسئولان باید توجه ویژه ای به بخش آبدان داشته باشند.
حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد ادامه داد: چندین سال از بخش شدن آبدان می گذرد اما مردم این بخش انتظاراتی از مسئولان دارند که باید این انتظارات برطرف شود.
حمیدی نژاد تصریح کرد: چندین بار به مسئولان استان گوشزد کردم که استقرار نمایندگی ادارات در بخش آبدان ضروری است و مردم تاکی باید منتظر باشند.
امام جمعه آبدان خطاب به مسئولان استان یاد آورشد: فصل کار و کشاورزی در بخش آبدان شروع شده اما مسئولان جهاد کشاورزی از همین حالا به فکر کشاورز باشند،کشاورزی شبانه روز درپی نان حلال به فرزندان خود هستند مسئولان نباید از این قضیه غافلگیر باشند .
وی افزود: مسئولان باید طوری برنامه ریزی کنند که بازار فروش گوجه فرنگی که یکی از دغدغه های کشاورزان است برطرف نمایند./فارس

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار